Zde se nacházíte
Domů > HRY >

Nový herní hit Apex Legends trhá rekordy

Před čtyřmi dny EA nečekaně představilo novou battle royale hru Apex Legends. Jedná se o novou free-to-play hru, jejíž děj se odehrává se ve stejném universu jako oblibená série Titanfall.

Herní systém

Herní systém je velmi podobný battle royale hrám obecně. Na začátku si hráč zvolí svou blíbenou postavu a pak čeká na utvoření herní skupiny a samotný zápas. V něm se utká s ostatními protivníky. Vyhrávají samozřejmě ti s lepšími dovednostmi, promyšlenější strategií a rychlejšími reakcemi.

Ve hře se objevuje také několik specifických herních inovací, které se snaží celý herní zážitek osvěžit. Pomocí Respawn Beacons můžete oživovat vaše spoluhráče, naleznete zde také chytré příkazy pro lepší komunikaci, inteligentní inventář, který vám pomáhá vybírat pouze to, co potřebujete a rovněž i Jumpmaster deployment pro rychlé zapojení do akce.

Apex Legends Official Launch Trailer

Ve hře můžete plněním misí odemykat nové hrdiny, zbraně, vybavení a mnohem více. Prozatím je ve hře k dispozici pouze pár hrdinů. Je ovšem už nyní jasné, že noví hrdinové a další vybavení na sebe nenechá dlouho čekat.

Propagace

Zajímavé je také to, že vydání hry se odehrálo bez velké marketingové kampaně, která by tuto hru propagovala. Před oficiálním vydáním byla hra poskytnuta pouze pár influencerům, ale to bylo vše, co se kolem propagace hry odehrálo.

O to větší překvapení je pak to, že hra během 72 hodin dosáhla neuvěřitelných 10 milionů hráčů. Je tedy očividné, že pro úspěšné tituly není třeba velkých marketingových kampaní, ale že o úspěch se může postarat zajímavá hra a hráčská komunita.

Tyto úspěchy potvrzuje i CEO společnosti Respawn Entertainment na svém twitter účtu.

V rámci těchto nedávných úspěchů, bude velice zajímavé sledovat porovnání mezi současným králem herních žebříčků hrou Fortnite a tímto novým titulem společnosti EA.

Osobně si myslím, že titul Apex Legends má rozhodně co nabídnout, ale narozdíl od hry Fortnite cílí spíše na dospělejší publikum.

Zdroj: toucharcade

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
Top