Zde se nacházíte

Nejlepší ScreenShot / Print Screen aplikace pro Windows

Nejlepší ScreenShot aplikace pro Windows

S potřebou udělat ScreenShot nebo-li Print Screen obrazovky se jistě potkal již nejeden z nás. Zachytit na obrazovce to co mě aktuálně zajímá ať už pro své potřeby (např. do poznámek) a nebo je sdílet s ostatními, je téměř každodenní aktivita uživatele na PC. V tomto článku si tak ukážeme ty nejlepší ScreenShot / Print Screen aplikace pro Windows podle potřeb a náročnosti uživatele.

Zaměříme se celkem na 4 kategorie. Základ obsažený v každém Windows PC. Apliakce určená pro lehké “editování” a snadné uložení a sdílení. Komplexní nástroj pro editaci Screenshotu a na závěr nejlepší Print Screen aplikaci pro zachycení snímku z her.

ProtonMail

ProtonMail: anonymní, moderní a bezpečný email

ProtonMail se dá považovat za jeden z nejbezpečnějších emailových služeb. V rezenzi se podíváme na jeho silné a slabé stránky…

Základní ScreenShot / Print Screen aplikace ve Windows

S aplikací Výstřižky jste se již možná potkali. Jedná se o předinstalovanou aplikace ve Windows a splňuje základní potřeby uživatelů. Umožňuje zachyti snímek obrazovky v několikra režimec: obdelníkovým výběrem, nakreslením obrazce, snímkem celé obrazovky. Snímek můžete i načasovat.

Screenshot aplikace Výstřižky

Následný snímek můžete doplnit o poznámky, zvýraznit určité části a následně buď uložit jako obrázek, nebo odeslat emailem jako přílohu. Pro spuštění pak můžete používat i zkratky pomocí klaves Windows+PrtScn.

Řešení od Windows sice není tak nacpané různými vychytávky jako ostaní, ale svou jednoduchostí dostačuje pro základní práci a používání a v případě méně výkoných zařízení je to určitě rozumnou volbou.

Nejlepší ScreenShot / Print Screen aplikace pro Windows

Za mě nejlepší aplikací pro pořizování snímků obrazovky je nástroj Lightshot. Tento nástroj je dostupný na všech hlavních platformách včetně Ubuntu a je opravdu vynikající. Nejenže nezatěžuje příliš počítač, ale nabízí všechny potřebné vlastnosti, které byste mohli potřebovat.

K dispozic máte několik různách nástrojů pro editaci snímku. Můžete zvýrazňovat, kreslit vkládat obrazce a doplňovat poznámky v různých barvách. Následný snímek si pak můžete uložit, skopírovat, vložit na sociální sítě, vyhledat podobný na internetu a nebo jej sdílet skrze odkaz na internetu.

Nejlepší ScreenShot aplikace pro Windows Lightshot

Nástroj Lightshot je univerzálním a jednoduchým řešením pro pořizování screenschotů. Zastane všechny potřebné základní úkony a skrze různé možnosti sdílení je i rychlím řešením pro rozesílání snímků obrazovky.

Komplexní nástroj pro práci se snímky

Pokud hledáte komplexní řešení pro úpravu snímků od textových a grafikcých úprav, přes vkládání animací, obrázků až po export do různých formátů a různá sdílení, pak je pro vás vhodným nástrojem PicPick. Jedná se o nástroj s oblíbeným interfacem Microsoft Office aplikací.

PicPick narozdíl od předchozích dvou aplikací je spíše velkým programem pro úpravu obrázků a tak se hodí spíše pro nároučnou a delší práci se snímky, než pro rychlé pořízení a sdílení. Pro osobní použití je k dispozici zdarma a používat jej lze pouze na Windows zařízeních.

ScreenShot aplikace pro Windows PicPick

Print Screen nástroj pro zachycení snímku z her

Screenshot nástroje obecně dobře pracují s běžnými aplikacemi, prohlížeči a plouchou. Hůře si však poradí s hrami, které fungují v maximalizovaných oknech a neumožňují tak jednoduchý přístup k úpravam, ukládáním a sdílení. Pro tyto potřeby pak dobře fungují aplikace kompatibilní s vaší grafickou kartou NVIDIA případně AMD.

AMD screenshot nástroj

Ve Windows 10 je navíc možné používat nástroj Windows Game Bar (Herní panel). Ten najdete v Nastavení -> Hraní -> Herní panel.

Windows Game bar - Herní panel

Následné snímky z her se vám pak ukládají do předdefinvaného úložiště a s nimi si pak můžete po skončení hry dále pracovat nebo je sdílet.

Screenshot nástroje jsou jistě důležité pro každého uživatele PC. Budu ted\ rád, pokud mi napíšete vaše alternativy a používané nástroje pro zachycení snímků, případně dáte zpětnou vazbu na jejich používání.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
Top