Zde se nacházíte

Nejlepší domácí tiskárny – Q1/2019 – RECENZE

Tiskárny

Domácí tisk je v dnešní době již pro mnohé samozřejmostí. V tomto článku se podíváme na tu nejlepší domácí tiskárny. Zaměříme se na tu nejlepší tiskárnu v následujících kategoriích – inkoustová, multifunkční, laserová a tiskárna pro fotografie.

Epson Expression Home XP-342

Multifunčkní a kompaktní inkoustová tiskárna

Pokud hledáte skladnout a spolehlivou tiskárnu za co nejnižší cenu, je tato tiskárna od Epsonu správnou volbou. Jedná se o inkoustovou tiskárnu multifunkční. Tiskně ve formátech A4+ a lze ji využít i jako kopírku a skener.

Tiskne rychlostí až 10 stran za minutu černobíle, až 4,5 stran za minutu barevně při rozlišení 5760x1440dpi. Velikost zásobníku je až na 100 listů. K tiskárně je možné se připojit také pomocí USB nebo WiFi . Příjemný je také barevný LCD displej, který slouží jako interakční rozhraní s tiskárnou.

 Epson Expression Home XP-342

Samsung SL-C480W

Nejlepší multifunkční tiskárna v poměru cena/výkon

Barevnou multifunkční laserovou tiskárnu od společnoti Samsung, lze označit za nejlepší tiskárnu v poměru cena a výkon. V těle tiskárny tak nalezneme kvalitní kopírku a skener. Tiskárna podporuje formáty A4+ a tiskne rychlostí 18 stran za minutu černobíle, 4 stran za minutu barevně. Jemnosti tisku je pak 2400x600dpi.

Tiskárna je také vybavena procesorem o taktu 800MHz a 128MB RAM. V těle zařízení je i jednoduchý displej. Co se týče konektivity, tak ta je velmi bohatá. Nalezneme zde NFC, USB 2.0, LAN a WiFi. Tiskárna se chlubí velkou efektivitou toneru s výtěžností až 1.500 stránek. A také funkcí ekologického tisku.

Samsung SL-C480W

Samsung SL-M2026

Naprostý základ

Pokud nepotřebujete kopírovat a skenovat a jde vám pouze o naprosto základní tisknutí, zvolte černobílou laserovou tiskárnu M20267 od Samsungu. Ta nabízí velmi nízkou cenu a to jak pořizovací, tak provozní. Tiskárna komunikuje skrze USB port. Tisknout na ní můžete formát A4+ a to rychlostí 20 stran za minutu při rozlišení 1200x1200dpi.

Samsung SL-M2026

Canon PIXMA iX6850

Tiskárna stvořená pro fotografy.

Pokud Vám nejde o tisknutí dokumentů, ale naopak jste vášniví fotografové a rádi si fotografie tisknete doma, pak je pro Vás vhodná tiskárna PIXMA od společnosti Canon.

Barevná tiskárna PIXMA má úžasnou jemnost tisku 9600x2400dpi, a tak je perfektní pro domácí tisknutí fotografií. Tisknout navíc můžete skrze AirPrint, USB, LAN nebo WiFi. Velkou výhodou je pak i tisk formátů A3+.

Canon PIXMA iX6850

Jak jste na tom s tiskárnami vy? Používáte doma tiskárnu a na co byste jí využíváte?

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Dan Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Dan
Host
Dan

Já reaguji na Vaši recenzi tiskárny Samsung SL-C480W, protože já mám Samsung CLX-3305 a je dle vzhledu úplně shodná. Mám ji cca 5 let a má pouze USB /nemá LAN, WiFi, NFC/. Chci upozornit, že byla s polovičními tonery! Tato je má plné? A nemá duplexní tisk, stejně jako tato – chtělo by to zmínit. A ještě Vám tam chybí, že divizi tiskáren koupila společnost HP ! Zde je odkaz na mou tiskárnu: https://support.hp.com/cz-cs/product/samsung-clx-3305-color-laser-multifunction-printer-series/17156918/model/17156921/product-info
A nakonec bych ještě chtěl zmínit, že při vypnutí se nejdříve zahřívá válec a teprve potom ji lze vypnout! Moc ECO to není.

Top