Zde se nacházíte

Nejlepší kávovary podle různých kategorií – Q2/2019

Nejlepší Kávovary

Na celém světě je káva jedním z nejvíce konzumovaných nápojů. Někteří z nás si dokonce bez ní nedokážou představit start dne. V průběhu let se objevilo několik různých druhů kávy a tak si může vybrat opravdu každý. Pro vás jsme tak vybrali ty nejlepší kávovary s různým zaměřením.

Postupně si tak projdeme celkem tři různé kategorie, ze kterých vzejdou ty nejlepší kávovary: Automatický kávovar, pákový kávovar a kapslový kávovar. Popíšeme si jejich zaměření, výhody a nevýhody.

Nejlepší televize do 13 000 Kč

Nejlepší Televize Do 13 000 Kč – Q1/2019 – RECENZE

V tomto článku se podíváme na čtyři nejlepší televize s rozpočtem do 13 000 Kč. Očekávat můžeme standardní výbavu, ale i…

Charakteristika automatického kávovaru

Automatické kávovary se vyznačují snadnou přípravou kávy. Kávovary je potřeba obsluhovat pouze doplňováním vody, mléka, kávy a občasným čištěním. Mnohé z nich disponují i různými funkcemi pro přípravu specifických druhů káv. Na své si tedy přijdou jak milovníci espressa, tak i ti co mají raději cappuccino či latté.

Mimo snadného používání je i velkou předností čerstvost namleté kávy. Kávovar totiž plníte pouze zrníčky kávy a kávovar si je pak ve vestavěném mlýnku sám namele. Dobrou zprávou je i nízká cena za šálek kávy, který je ovšem velmi chutný a kvalitní. Nevýhodou je zcela jasně vysoká pořizovací cena.

Philips Series 5000
nejlepší automatický kávovar do 13 000 Kč

Nejlepší kávovar v této kategorii je ten od společnosti Philips, disponuje několika klíčovými vlastnostmi a funkcionalitami. V první řadě jsou to kvalitní keramické mlýnky, které zajišťují perfektní kvalitu namletí kávy a vy si tak můžete vychutnat skvělou chuť. Díky uzávěru Aroma seal budou kávová zrnka schopna udržet si své původní aroma. Nastavovat si také můžete rovněž možnosti síly aroma a to konkrétně na 5 různých nastavení na mlýnku.

Nejlepší kávovar Philips Series 5000 EP5361/10
Philips Series 5000 EP5361/10

Spoustu lidí také nadchne rychlé a snadné možnosti čištění. Ať už je to snadný přístup ke spařovací jednotce, vodní filtr AquaClean, nebo funkce pro čištění zbytků mléka ve vestavěné karafě. Intuitivní displej umístění na kávovaru napomáhá snadnému ovládání přístroje. Rychlý ohřívač se pak stará o téměř okamžité ohřání vody. Velmi užitečná je i praktická karafa na mléko, která pění mléko dvakrát a je možné ji ukládat do ledničky.

Charakteristika pákového kávovaru

Pákové kávovary dosahují stejné kvality zpracování kávy jako ty automatické. Zajímavým aspektem je ovšem to, že se do přípravy kávy musíte více zapojit a tak si milovníci kávy mohou “zahrát” na baristy. Dalším benefitem je i možnost připravit si kávu přesně podle sebe. Ať už se to týká specifického množství kávy, teploty vody, hrubosti kávy apod.

Příprava kávy je, jak už bylo zmíněno, lehce náročnější. Vyžaduje umletí kávových zrnek v mlýnku. Následně je potřeba napěchovat páku kávou a zamáčknout do kávovaru. Pak již stačí navolit teplotu a množství vody. Některé pákové kávovary disponují i šlehačem mléka a tak je možné si připravit nápoje jako je cappuccino či latté.

De’Longhi EC 850M
nejlepší pákový kávovar do 6 000 Kč

Kávovar De’Longhi EC 850M je určitě jedním z nejlepších pákových kávovarů, které můžeme na trhu v této cenové hladině nalézt. Nespornou výhodou je jeho kvalita provedení a kvalita přípravy kávy, která se rovná těm automatickým kávovarům. Kávovar disponuje několika užitečnými funkcemi jako je příprava cappuccina na jedno stisknutí, ukazatel hladiny vody v odkapávací misce nebo dvojitý odkapávací tácek.

nejlepší pákový kávovar - De'Longhi EC 850M
De’Longhi EC 850M

Opravdu velkým benefitem je tlak 15 barů, které zajistí bohaté aroma a bohatou cremu kávy. Přítomna je i jedinečná technologie dvojitého Termobloku zahřívá mléko a vodu odděleně a připravuje tak perfektní cappuccino, podávané mezi 65° a 70°. Ovládání pak probíhá přes praktická podsvícená tlačítka na přední straně.

Tiskárny

Nejlepší Domácí Tiskárny – Q1/2019 – RECENZE

V tomto článku se zaměříme na nejlepší tiskárny v různých kategoriích. Ať už to jsou multifunkční, pro fotografy, nebo na domácí použití…

Charakteristika kapslových kávovarů

Kapslové kávovary jsou pro ty co mají rádi kávu, ale nepochutnají si na silných espresech, nebo malých ristrettech. Pokud navíc oceníte téměř nulovou údržbu, velmi nízké pořizovací náklady a kávu téměř okamžitě připravenou pak je toto pro vás ta správná volba. I vlastně díky tomu všemu se staly velkým hitem.

Druhou stranou mince je pak oproti velmi nízké pořizovací ceně, vysoká cena za jeden šálek kávy. Ta se může pohybovat kolem 10-20 Kč v závislosti na zvolené kávě či výrobci.

KRUPS KP110531
nejlepší kapslový kávovar do 1 400 Kč

KRUPS KP110531 lze jistě považovat za nejlepší kávovar v této kategorii a to i díky mnohým oceněním, které získal. Potěší hned několika unikátními vlastnosti. Díky kapslím Dolce Gusto je možné připravit velmi chuťově kvalitní nápoje a to jak studené tak horké. Kávovar KRUPS se navíc pyšní tlakem 15 barů a velmi snadného a rychlého používání.

KRUPS KP110531
KRUPS KP110531

Zařazení mezi nejlepší kávovary si Krups zasloužil také přítomností úsporného režimu, který po 5-ti minutách nečinnosti kávovar vypne. Ty co rádi experimentují jistě potěší možnost udělat si až 30 různých druhů káv. O stavu a funkčnosti kávovaru pak informuje LED indikátor umístěný na vrchní straně přístroje.

Jak se Vám náš výběr “nejlepší kávovary” líbil a jaký je Váš favorit? Jste vášniví “kafaři”, nebo máte raději jiný nápoj? Dejte nám vědět do komentářů.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
Top