Zde se nacházíte

Apple News+ získal během 48 hodin 200 000 předplatitelů

Apple News+

Nedávno představená služba Apple News+, která má uživatelům přinést spoustu magazínů/novin v jednom předplatném zažívá úspěch. Během 48 se přihlásilo do služby přes 200 000 uživatelů a překonalo tak předchozí službu Texture.

Benefity a úskalí?

Služba nabízí za měsíční paušál $9.99 přes 200 magazínů. Nalezneme zde opravdu zajímavé noviny jako je The Wall Street Journal, The Los Angeles Times a spoustu dalších.

K velkému úspěchu je však třeba přistupovat i lehce skepticky. Protože služba je v prvních 30-ti dnech poskytována zdarma v rámci zkušební doby. Je tedy dost pravděpodobné, že po této lhůtě spoustu uživatelů odpadne.

Apple News+

Cenová politika této služby je pak nastavena tak, že 50% z předplatného jde pro Apple a zbylých 50% se dělí mezi vydavatelské partnery. Zde je pak spoustu proměnných, na základě kterých je tato částka dělena. Jde především o čas strávený čtením jednotlivých článků.

Mimo jiné se i nabízí otázka, jestli se za takovýchto podmínek jednotlivým vydavatelstvím vyplatí tato spolupráce s Applem. Objevují se oba tábory a ti více skeptičtí jako třeba The Wall Street Journal, se snaží vyvolat větší výnosy tím, že do Apple News+ přidávají pouze nějaký obsah a zbytek je pak k dispozici na jejich stránkách.

Jak se Vám líbí tato služba a chtěli byste ji využívat i v našich končinách? Dejte nám vědět do komentářů.

Zdroj: macrumors

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Top