Zde se nacházíte

DC Extended Universe filmy a jejich chronologické pořadí

DC filmy

Není tomu dlouho, co se do produkce superhrdisnkých filmů pustila i společnost Warner Bros, kteřá využívá předlohy komikosových příběhů DC Comics. Přesto se již podařilo natočit již dost filmů a tak se v tomto článku podíváme na jejich pořadí.V tomto článku vám tak přínášíme DC filmy pořadí.

Jednotlivé filmy: Muž z oceli (2013), Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016), Sebevražedný oddíl (2016), Wonder Woman (2017), Liga spravedlnosti (2017), Aquaman (2018) a Shazam! (2019), si seřadíme tak jak jdou příběhově po sobě a přídáme další filmy z tohoto universa.

Marvel

Marvel filmy a jejich chronologické pořadí

Marvel a jeho Universum je opravdu obrovský počin. Pojďme se společně podívat na chronologické seřazení jednotlivých titulů…

1. Wonder Woman (2017)

Ještě než se stala Wonder Woman, podstoupila princezna Amazonek Diana (Gal Gadot) trénink, který z ní udělal neporazitelnou bojovnici. Vyrůstala v chráněném ostrovním ráji až do doby, kdy na jejich pobřeží havaroval americký pilot a vyprávěl jim o masivním konfliktu zuřícím v okolním světě. Diana opouští bezpečí domova s přesvědčením, že dokáže hrozbu zastavit. Diana bojuje po boku mužů ve válce, která má ukončit všechny konflikty, a objevuje plný potenciál svých schopností… a svůj skutečný úděl. (Freeman Ent.)

2. Wonder Woman 1984 (2020)

Tento chystaný DC film měl původně být uveden již v roce 2019. Nicméně se nakonec rozhodlo jej posunout dále do roku 2020. Na tento film se však vyplatí počkat, protože je rozhodně na co se těšit. Prozatím se můžeme podívat na vydaný trailer k tomuto filmu.

3. Man of Steel (2013)

Mladý chlapec zjistí, že má mimořádné schopnosti a že není z této planety. Jako mladý muž se vydá na cestu za zjištěním, odkud pochází a s jakým záměrem byl vyslán na Zemi. Ale hrdina, který má zachránit svět před zničením a stát se symbolem naděje pro celé lidstvo, se v něm teprve musí objevit. (oficiální text distributora)

4. Sebevražedný oddíl (2016)

Je to dobrý pocit, být ten zlý… Dejte dohromady tým těch nejnebezpečnějších superzločinců na celém světě, kteří si právě kroutí své tresty, vyzbrojte je tím nejefektivnějším arzenálem, který má vláda k dispozici, a pošlete je porazit záhadnou nepřemožitelnou entitu. (Freeman Ent.)

DC filmy a co dál?

5. Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

V době, kdy svět řeší otázku, jakého hrdinu skutečně potřebuje, v obavách z naprosto nekontrolované moci téměř božského superhrdiny se střetává respektovaný a mocný ochránce spravedlnosti ve městě Gotham s nejuctívanějším spasitelem moderní doby ve městě Metropolis. A zatímco mezi sebou Batman a Superman válčí, rychle se vynořuje nová hrozba, která představuje pro celé lidstvo ještě větší nebezpečí než kdy v minulosti.(Freeman Ent.)

6. Liga spravedlnosti (2017)

Po Supermanově smrti hledají Batman a Wonder Woman do týmu rekruty s nadlidskými schopnostmi, aby zachránili lidstvo před hrozbou přicházející z jiného světa – Steppenwolfem.

7. Aquman

Filmový příběh o populárním superhrdinovi ze stáje DC Comics odhaluje původ Arthura Curryho (Jason Momoa), napůl člověka, napůl obyvatele bájné Atlantidy, kterého jeho životní cesta přiměje čelit pravdě nejen o tom, kým ve skutečnosti je, ale zároveň prověří, zdali je hoden stát se tím, pro co byl zrozen… králem. (Vertical Ent.)

8. Shazam! (2019)

V každém z nás dříme superhrdina a k jeho probuzení stačí jen trocha magie. V případě Billyho Batsona (Asher Angel) stačí zvolat jediné slovo – SHAZAM! – a tento velkoměstem protřelý čtrnáctiletý chlapec v pěstounské péči se zásluhou starého kouzelníka změní v dospělého superhrdinu Shazama (Zachary Levi).

9. Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn)

Po rozchodu s Jokerem se Harley Quinn (Margot Robbie) spojí s dalšími superhrdinkami, aby společně zachránily malou dívku z rukou obávaného narcistického padoucha jménem Black Mask (Ewan McGregor). Správná psychoušská jízda může začít! (Vertical Ent.)

DC Extended Universe filmy jsou dle mého velmi zajímavé a jenom se těším na to co můžeme očekávat v následujících letech. Doufám, že se vám čálenk DC filmy pořadí líbil a pomůže vám ve sledování tohoto Universa.

Dejte mi vědět do komentářů případné zajímavosti, které vás zaulaji z těchto filmů a který je váš nejoblíbenější.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
Top