Zde se nacházíte

Nastal již definitivní konec BlackBerry telefonů?

Nastal již definitivní konec BlackBerry telefonů?

Aktuální výrobce telefonů BlackBerry potvrdil, že již nebude vyrábět žádné nové telefony, které se spojovali s ikonickou značkou klávesnicových telefonů. A tak dost možná nastává konec BlackBerry telefonů, které jsou tu mezi námi již řadu let.

Roku Streaming Stick + - RECENZE

Roku Streaming Stick + – RECENZE

Pokud máte doma normální televizi, která v sobě nemá žádný operační systém a ať už z jakéhokoliv důvodu nechcete měnit na Smart…

Společnost TLC Commnication, která vyráběla telefony BlackBerry od konce roku 2016 – mezi než lze řadit zařízení jako je BlackBerry KeyOne a Key2 – nyní oznámilo, že s výrobou telefonů pro tuto značku končí.

Konec BlackBerry (BlackBerry Key2)
BlackBerry KEY2

Přestože došlo k oznámení konce kooperace i nadále bude ještě společnost TLC Communication do 31. srpna 2022 obstarávat záruky prodaných zařízení. Bohužel jsme se však nedozvěděli nic o podpoře softwaru a zda bude pravidelně aktualizován.

Znamená to úplný konec BlackBerry?

Celá tato událost tak postaví společnost do dost nejistého postavení. Pokud se totiž žádná jiná společnost nerozhodne převzít pod sebe tuto obchodí značku od BlackBerry Limited, patrně to může znamenat, že se od této společnosti již žádného dalšího Smartphonu nedočkáme.

Nicméně konec BlackBerry to úplně není. Společnosti se totiž již nějakou dobu zaměřuje na jiné oblasti než na chytré telefony a nevyrábí si své vlastní telefony. Nicméně to rovněž taky znamená, že je nepravděpodobné, že by si výrobu zařízení vzala opět pod sebe. Varianta je tedy to, že by se opět našla jiná společnost, která by si celý tento proces vzala pod sebe.

Bude nicméně zajímavé co se se značkou BlackBerry do budoucna stane. Protože tato společnost v roce 2011 byla jedna z nejúspěšnějších a prodala přes 50 milionů svých telefonů. Bohužel však podíl na trhu pak v následujících letech klesal, jak výrobci telefonů na platformách Android a iOS posilovali.

Bude zajímavé jak si tato společnost povede, ale byla by velká škoda, kdyby tato společnost se svým kvalitními telefony a hardwarovou klávesnicí ukončila svou působnost a nebude to znamenat úplný konec BlackBerry na poli smartphonů.

Co si o budoucnosti BlackBerry myslíte vy a chtěli byste vůbec vidět ještě tato zařízení na trhu a měli byste o ně zájem? Dejte mi vědět do komentářů.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Top