Zde se nacházíte

Marvel filmy a jejich chronologické pořadí

Marvel

V tomto článku se podíváme na Marvel filmy a jejich chronologické pořadí (jak jdou filmy po sobě). Filmů od Marcela jsou tu s námi již řadu let a vyznat se v nich může být velmi složité, obzvláště pokud je chceme sledovat podle dějové linie. Proto si všechny Marvel filmy včetně Avengers filmů seřadíme podle dějové linie.

Zkrácený výpis v bodech naleznete na konci článku.

1. Captain America: První Avenger (2011)

Marvel filmy - Kapitán America: První Avenger

Steve Rogers je idealistický mladík, který stejně jako drtivá většina jeho vrstevníků touží vstoupit do armády, aby mohl Americe pomoci zdolat nacisty, až se jeho země zapojí do Druhé světové války.

Přes různé nezdary ho dokonce vyberou jako vhodného kandidáta pro unikátní vědecký experiment, který má Americe produkovat Supervojáky…

2. Captain Marvel (2019)

Captain Marvel

Film Captain Marvel sleduje příběh Carol Danversové, ze které se stala jedna z nejmocnějších superhrdinek světa. Když Zemi zasáhne mezihvězdná válka mezi dvěma mimozemskými rasami, Danversová se ocitá s malou skupinou spojenců přímo v srdci konfliktu.

3. Iron Man (2008)

Iron Man (2008)

Muž, kterému ležela Amerika u nohou, se tak rázem ocitá v držení lidí, kteří po něm chtějí jediné – aby začal vyrábět zbraně pro ně. Díky své vynalézavosti, výjimečnému intelektu a schopnosti improvizovat si Tony v zajetí vyrobí „brnění“, které mu pomůže dostat se na svobodu. Tehdy také dostane nápad tenhle improvizovaný kovový oblek ještě výrazně vylepšit. A tak se zrodí Iron Man.

4. Iron Man 2 (2010)

Iron Man 2

Tentokrát Tonyho čeká nejeden nepřítel se kterým se musí potkat a do toho ještě čelí americké vládě, která po něm požaduje jeho technologii o které tvrdí, že je na roky napřed. Bohužel jak brzy zjistí zase tak napřed být nemusí…

5. Neuvěřitelný Hulk (2008)

Neuvěřitelný Hulk - Marvel filmy pořadí

V občanském životě je Bruce Banner sympatický vědec s křehkou duší, ve stavu zuřivosti šílené monstrum, které bezmyšlenkovitě ničí vše kolem sebe. Komiksový svět ho zná pod přezdívkou Hulk.

Po pěti letech se vrací na filmové plátno Marvelu a fakt, že půjde o mimořádný zážitek, potvrzuje jeho přívlastek Neuvěřitelný… Zničit ďábla v sobě samém je hlavní vědecký cíl Bruce Bannera, jehož impozantní proměny nálad způsobilo mimořádně silné ozáření. 

6. Thor (2011)

Thor

Když pohár trpělivosti jeho otce přeteče, Odin Thora exemplárně potrestá. Odebere mu jeho božské schopnosti a svrhne ho mezi obyčejné smrtelníky na planetu Zemi. Svržený a zavržený Thor lidmi zpočátku opovrhuje, postupně se mu ale začnou dostávat pod kůži, zejména sličná vědkyně Jane Foster. Thorovi ale není dopřáno užívat si …

7. Avengers (2012)

Avengers

Marvel Studios uvádí super hrdinský tým všech dob Avengers, ve kterém se přestaví ikoničtí super hrdinové – Iron Man, Neuvěřitelný Hulk, Thor, Captain America, Hawkeye a Black Widow. Když se objeví nečekaný nepřítel, který ohrožuje světovou bezpečnost, Nick Fury, ředitel mezinárodní mírové agentury, známé také jako S.H.I.E.L.D., zjistí, že potřebuje tým, aby odvrátil světovou katastrofu. Začíná provádět nábor po celém světě.

8. Iron Man 3 (2013)

Iron Man 3 - Marvel filmy

Když je rukou nepřítele připraven o vše, čeho si v životě cení, vydá se Stark na pouť s cílem nalézt toho, kdo je za jeho utrpení zodpovědný. Na každém jejím kroku bude nucen prokázat své odhodlání a sílu vůle.

Zahnán do kouta bude nucen přežít pouze prostřednictvím svých vynálezům a při ochraně svých nejbližších se bude moci spolehnout jen na svou geniální mysl a své instinkty. Při své odvetě současně objevuje odpověď na otázku, která ho ve skrytu duše dlouho sužovala: je on sám pouhou součástí svého obleku, nebo je oblek pouze součástí jeho samého?

9. Thor: Temný svět (2013)

Thor: Temný svět

V další velkolepé marvelovské adaptaci navazující na události filmu Avengers usiluje asgardský bůh hromu Thor o mír v celém vesmíru. Tváří v tvář mocnému nepříteli, mocnějšímu než samotný Odin a celý Asgard, se musí Thor vydat na nebezpečnou cestu. Čeká ho sblížení s krásnou Jane Foster (Natalie Portman), avšak události Thora přinutí obětovat vše, aby zachránil lidstvo.

10. Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Captain America: Návrat prvního Avengera

Po katastrofických událostech, které Avengers prožili v New Yorku, žije Steve Rogers neboli Captain America ve filmu Captain America: Návrat prvního Avengera poklidně v ústraní ve Washingtonu, D.C. a snaží se přizpůsobit modernímu světu. Když ale dojde k útoku na jeho kolegu z organizace S.H.I.E.L.D., zaplétá se do pavučiny intrik, které ohrožují celý svět.

11. Strážci Galaxie (2014)

Strážci Galaxie - Marcel filmy pořadí

V tomto akcí nabitém, výpravném vesmírném dobrodružství se odvážný dobrodruh Peter Quill stává středem zájmu nájemných zabijáků poté, co Ronanovi, mocnému padouchovi s plány ohrožující celý vesmír, ukradne tajemnou kouli.

Aby neúnavnému Ronanovi unikl, je Quill nucen spojit své síly se čtveřicí pozoruhodných hrdinů – Rocketem, po zuby ozbrojeným mývalem, Grootem, humanoidem, který připomíná strom, vražednou a tajemnou Gamorou a pomstychtivým Draxem Ničitelem.

12. Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Strážci Galaxie Vol. 2

Tento kousek rozšiřuje Marvel filmy v pořadí již po dvanácté. Strážci Galaxie Vol. 2 je o dobrodružství party superhrdinů, kteří se vydávají až na samé hranice kosmu. Strážci se musí naučit držet pohromadě a odhalit tajemství rodičů Petera Quilla. Staří nepřátelé se stávají spojenci a na pomoc našim super-hrdinům přicházejí i další oblíbené postavy z rozpínajícího se filmového vesmíru studia Marvel.

13. Avengers: Age of Ultron (2015)

Marvel - Avengers: Age of Ultron

Pokus miliardáře Tonyho Starka oživit program na udržení celosvětového míru skončí nezdarem a největší hrdinové světa, včetně Iron Mana, Kapitána Ameriky, Thora, Neuvěřitelného Hulka, Black Widow a Hawkeye musí čelit děsivému nebezpečí.

V sázce je osud celé planety. Povstane zlovolný Ultron a jenom Avengers mu mohou zabránit v uskutečnění ďábelských plánů. Nová křehká spojenectví a nečekané zvraty jsou zárukou vzrušujícího a jedinečného akčního dobrodružství globálních rozměrů.

14. Ant-Man (2015)

Ant-Man

Podvodník Scott Lang, vybavený pozoruhodnou schopnosti zmenšit své fyzické rozměry, ale současně znásobit svou sílu, se musí ujmout role hrdiny a pomoci svému mentorovi doktorovi Hankovi Pymovi ochránit tajemství, skrývající se v jeho úžasném obleku Ant-Mana, před zcela novými nebezpečími, která ho ohrožují.

15. Captain America: Občanská válka (2016)

Captain America: Občanská válka

Patnáctý kousek v pořadí rozšiřuje filmy studia Marvel. Captain America: Občanská válka se odehrává v době, kdy Steve Rogers převzal vedení nově zformovaného týmu Avengers, který se nadále snaží chránit lidstvo.

Dojde však k dalšímu incidentu, ve kterém sehrají Avengers nešťastnou roli. Politické tlaky vyústí ve vytvoření systému zodpovědnosti vedenému vládní organizací, jež na tým super-hrdinů dohlíží a řídí ho.

16. Spider-Man: Homecoming (2017)

Spider-Man: Homecoming - Marvel filmy pořadí

Peter se snaží vrátit ke svému běžnému životu – což mu komplikuje touha dokázat, že by Spider-Man mohl konat mnohem větší skutky, než kterých se zatím odvážil – ale když se objevuje nový padouch Vulture, ocitá se v ohrožení vše, co je pro Petera skutečně důležité.

17. Doctor Strange (2016)

Doctor Strange

Studio Marvel filmy uvádí dílo Doctor Strange v pořadí již sedmnáctém, o světoznámém neurochirurgovi Dr. Stephenu Strangovi, jehož život se změní po strašlivé dopravní nehodě, která mu znemožnila používat ruce. Když ho tradiční medicína zklame, je Strange nucen hledat uzdravení a naději jinde.

A tak se vypraví na mystické, odloučené místo známé jako Kamar-Taj. Brzy zjistí, že Kamar-Taj není jen chrámem uzdravení, ale i základnou pro boj s temnými silami, jež chtějí zničit naši realitu. 

18. Black Widow

Black Widow

Skupina velmi nebezpečných lidí odhalila její už téměř zapomenutou minulost, a proto se musí vydat na cestu napříč celým světem, zatímco je pronásledována Taskmasterem – neúprosným zabijákem, jehož jediný úkol je zničit Black Widow.

19. Black Panther (2018)

Black Panther

Film od studia Marvel Black Panther je dobrodružstvím válečníka T’Chally, který se po smrti svého otce, krále Wakandy, vrací domů do odloučené, avšak technologicky vyspělé africké země, aby se stal novým právoplatným králem.

Když se však znovu objeví mocný dávný nepřítel, jsou T’Challovy schopnosti jako krále a Black Panthera podrobeny těžké zkoušce, neboť T’Challa je vtažen do konfliktu ohrožujícího nejen Wakandu, ale i celý svět.

20. Thor: Ragnarok (2017)

Thor: Ragnarok

Thor je uvězněn na opačném konci vesmíru bez svého mocného kladiva a je nucen pustit se do závodu s časem, aby se vrátil včas do Asgardu a zastavil Ragnarok – zkázu svého domova a konec asgardské civilizace – který se snaží rozpoutat mocný nový nepřítel, nemilosrdná Hela.

Předtím ale musí přežít smrtící gladiátorskou soutěž, v níž se ocitá tváří v tvář svému bývalému spojenci z řad Avengers – neuvěřitelnému Hulkovi.

21. Avengers: Infinity War (2018)

Avengers: Infinity War

Snímek Avengers: Infinity War završuje neuvěřitelnou desetiletou cestu filmovým světem studia Marvel a přináší na stříbrná plátna nejsmrtonosnější a nejultimátnější válku všech dob. Avengers a jejich superhrdinští spojenci musí riskovat úplně vše a pokusit se porazit mocného Thanose dřív, než jeho bleskový útok, provázený ničením a zkázou, zničí vesmír jednou provždy.

22. Ant-Man a Wasp

Ant-Man a Wasp - Marvel filmy pořadí

Marvel filmy se rozrůstají v pořadí již o jednadvacátý snímek. Ant-Man a Wasp, který je novou kapitolou o superhrdinech, kteří se umějí zmenšovat. Po událostech filmu Captain America: Občanská válka musí Scott Lang čelit následkům svých rozhodnutí nejen jako superhrdina, ale i otec.

Sotva se mu podaří najít rovnováhu mezi osobním životem a povinnostmi, které má jako Ant-Man, objeví se Hope van Dyneová a dr. Hank Pym s novou naléhavou misí.

23. Avengers: Endgame (2019)

Avengers: Endgame

Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

24. Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Spider-Man: Daleko od domova - Poslední Marvel film v pořadí

Peter Parker se vrací ve snímku Spider-Man: Daleko od domova! Náš dobrý soused a superhrdina se vydá se svými kamarády Nedem, MJ a ostatními na prázdniny do Evropy. Petrův plán nechat na pár týdnů superhrdinství a užívat si vezme brzy za své, neboť Spider-Manovi zkříží cestu agent Nick Fury.

Marvel filmy pořadí obsah:

 1. Captain America: První Avenger
 2. Captain Marvel
 3. Iron Man
 4. Iron Man 2
 5. Neuvěřitelný Hulk
 6. Thor
 7. Avengers
 8. Iron Man 3
 9. Thor: Temný svět
 10. Captain America: Návrat prvního Avengera
 11. Strážci Galaxie
 12. Strážci Galaxie Vol. 2
 13. Avengers: Age of Ultron
 14. Ant-Man
 15. Captain America: Občanská válka
 16. Spider-Man: Homecoming
 17. Doctor Strange
 18. Black Widow
 19. Black Panther
 20. Thor: Ragnarok
 21. Avengers: Infinity War
 22. Ant-Man a Wasp
 23. Avengers: Endgame
 24. Spider-Man: Daleko od domova

Marvel filmy a jejich chronologické pořadí – aktualizace

Doufám, že vám článek Marvel filmy a jejich chronologické pořadí pomohl s uspořádáním dějové linie tohoto oblíbeného Universa. Článek pro vás budu pravidelně aktualizovat, abyste vždy zůstali v obraze, kam jaký díl patří. Budu rád za vaší podporu sdílením a komentáři.

Poslední aktualizace 4. 11. 2020.

Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
peter
peter
31 prosince, 2020 10:50 am

Chybí tam první Hulk

Smon
Smon
Reply to  peter
17 září, 2021 7:15 pm

ten nepatri do mcu, ale jeho pribeh sedi do mcu cize sa da pozriet pred neuveritelnym hulkom

Top