Zde se nacházíte

Nejlepší Chromebooky pro nákup v roce 2020 – RECENZE

Nejlepší Chromebooky už dávno nejsou jenom notebooky, které spustí pár Android aplikací. Nyní jsou Chromebook zařízení schopné obsáhnout velkou škálu pracovních úkol. Ty nejlepší chromebooky jsou v roce 2020 dokonce mnohdy lepší volbou než průměrný Windows notebooky.

Za poslední dobu se kvalita zpracování těchto zařízení velmi zlepšila a tak si při výběru Chromebooku nemusí jednat o kompromis dostupnosti na úkor kvality. Na trhu se pohybuje několik výrobců jako je Asus, Lenovo, Google, HP, Dell, Samsung a další. Vybírat je tedy opravdu z čeho a tak se podíváme v tomto článku na ty nejlepší z nich.

Nejlepší Chromebooky v roce 2020

1. Asus Cromebook Flip C434 (nejlepší Chromebook, který můžete koupit)

Asus Cromebook Flip C434 (nejlepší Chromebook, který můžete koupit)

Asus má dlouhou historii ve vyrábění Chromebooků, ale C434 je něco opravdu speciálního. Tento výjimečný kousek totiž nabízí 14-ti palcovou dotykovou obrazovku v těle téměř 13-ti palcového notebooku a to díky tenkým rámečkům kolem displeje. Jistě oceníte i jeho celokovové provedení, které je opravdu solidní.

Dalším plusem je klávesnice. Klávesnice má dobré provedení a skvěle se na ní píše. Bohužel její podsvícení je provedeno ve stejné barvě jako klávesy a tak je podsvícení hůře vidět. Na druhou stranu trackpad je proveden velmi dobře a oceňuji, že je zde jak jeden USB-A port, tak i dva USB-C porty na protilehlých stranách a navíc i čtečka paměťových karet. Ta může být použita i jako rozšíření interního uložiště, které se vám může ve skutečnosti velmi hodit. Chromebook totiž disponuje pouze 64 GB uložištěm.

Základní model nedisponuje zrovna nejsilnějším procesorem ve své cenové kategorii, ale měl by zvládnout většinu vašich požadavků. Nicméně upgrade na 8 GB RAM, bych velmi doporučoval. Výdrž na nabití 10h je průměrná, ale jistě potěší audio jack a Wi-Fi 5. Velkým benefitem je pak otočná obrazovka o 360°, která v režimu laptopu ergonomicky nadzdvihá klávesnici.

2. Lenovo Chromebook C340 (nejlepší poměr cena/výkon)

Lenovo Chromebook C340 (nejlepší poměr cena/výkon)

Pokud nepotřebujete prémiové zpracování notebooku a vysoké standardy zobrazování a konektivity, ale spíše kvalitní produkt za rozumnou cenu, pak by vás měl zaujmout Chromebook od Lenova. Ten v základu rovněž nabídne 14-ti palcovou dotykovou obrazovku, 64 GB úložiště a procesor Intel Core m3.

Notebook nabídne stejný počet i typ portů a rovněž otočnou obrazovku, ale nenabídne ergonomické rozložení klávesnice a ani její podsvícení. Podobná je ovšem výdrž na nabití. Notebook od Lenova je tak ve všech parametrech lehce horším provedením ASUSu, které je ale dobře kompenzováno nižší cenou. Chybu s ním tedy určitě neuděláte a sloužit bude dobře pro všechny běžné uživatelské požadavky.

3. Acer Chromebook 311 (nejlevnější Chromebook)

Acer Chromebook 311 (nejlevnější Chromebook)

Pokud je pro vás nejdůležitější parametr co nejnižší cena, pak je tu pro vás zařízení od Aceru. Jak už tomu bývá u nejlevnějších zařízeních, nízká cena je vykoupená kompromisy na každém kroku. Nicméně i tak je na tom Chromebook lépe, než konkurenční Windows ve stejné cenové kategorii.

V tomto malém zařízení, které disponuje 11,6-ti palcovým dotykovým displejem o HD rozlišení, nalezneme procesor Intel Celeron, 4 GB RAM a úložiště o velikosti 32 GB. Notebook je překvapivě vybaven dvěmi USB-A a dvěmi USB-C porty, čtečkou paměťových karet a audio jackem. Samozřejmostí je pak konektivita Wi-Fi a Bluetooth. Díky malým rozměrům je Chromebook velmi lehký a nabídne výdrž na baterii 10h.

4. Google Pixelbook GO (to nejlepší podle Googlu)

Google Pixelbook GO (to nejlepší podle Googlu)

Pixelbook GO sice v našich končinách nepořídíte, přesto stojí za zmínku a případně jej můžete zakoupit v zahraničí a dovést si jej do Čech. Google Pixelbook GO, je prémiový Chromebook podle softwarového giganta Googlu, který stojí i za samotným Chrome OS.

Toto zařízení nabízí podobné specifikace jako výše uvedený Asus, ale jeho provedení je mnohem lepší. Má pevné hořčíkové tělo, velkou výdrž na jedno nabití a nejlepší klávesnici na trhu. Vyrábí se také v několika barevných provedení a pokud jste milovnýma Chrome OS a chcete to nejlepší na trhu, pak je Google Pixelbook GO to nejlepší pro vás.

Doufám, že vám článek Nejlepší Chromebooky pro nákup v roce 2020 pomohl s výběrem toho správného zařízení pro vás. Pokud máte jiná doporučení, budu rád, pokud se o ně se mnou podělíte v komentářích.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Top