Zde se nacházíte

Nejlepší levné notebooky – Q1/2019 – RECENZE

Nejlepší notebooky do 13 000

V dnešní době více a více uživatelé dává přednost notebookům, před klasickými stolními počítači. Což je logické vzhledem k jejich mobilitě a praktičnosti. Výkon je navíc pro mnoho uživatelů dostačující. Proto jsme dnes pro Vás připravili ty nejlepších levné notebooky s cenovkou pod 13 000 Kč.

I s touto cenovkou lze totiž pořídit velmi slušný přístroj, který bude méně náročným uživatelům více než dostačovat. Při výběru jsme se zaměřili na to nejlepší v této kategorii od čtyř ruzných výrobců. Budeme rádi, když se s námi na konci článku podělíte o vaše oblíbence.

1) Acer Aspire 3 Obsidian Black

Na první místo jsme umístili levný notebook od společnosti Acer. Nejedná se sice o zařízení, které by v rámci této kategorie vybočovalo svými parametry, ale o to více se jedná o spolehlivý a kvalitní notebook.

Acer Aspire 3 Obsidian Black
Acer Aspire 3 Obsidian Black

Notebok je vybaven procesorem Intel Core i3 o frekvenci 2,4 GHz. Displej o velikosti 15.6″ disponuje Full HD rozlišením. Velikost RAM paměti je 6GB. Dále je notebook vybaven integrovanou grafikou a rychlým 256 GB SSD diskem, který zajišťuje nejrychlejší chod systému v této kategorii.

2) Lenovo IdeaPad 320-15AST

Notebook od společnosti Lenovo, lze označit za nejvybavenější přístroj v této kategorii. Mezi největší přednosti tohoto levného notebooku bezesporu patří RAM o velikosti 8 GB a výkonný procesor AMD A6 s frekvencí 2,5 GHz. Tyto rychle komponenty nicméně trochu sráží klasický HDD disk, který má ovšem velkou kapacitu 1TB.

Lenovo IdeaPad 320-15AST Platinum Grey
Lenovo IdeaPad 320-15AST Platinum Grey

Mezi další přednosti tohoto notebooku patři o něco výkonější dedikovaná grafická karta AMD Radeon 530 2GB a také 15.6″ displej s Full HD rozlišením. V těle notebooku také nalezneme optickou mechaniku, což je ovšem vykoupeno vyšší hmotností.

3) ASUS X507UB-EJ384T

Dalším velmi zajímavým notebookem, je zařízení od firmy Asus. Tento notebook nabízí velmi lehké tělo o hmotnosti 1,68 kg, čtečku otisku prstů a dedikovanou grafickou kartou NVIDIA GeForce MX110. Další výraznou výhodou je i rychlé SSD s pamětí 256 GB a RAM o velikosti 8 GB.

Asus X507UB-EJ384T
ASUS X507UB-EJ384T Icicle Gold

Na druhou stranu je v notebooku slabší procesor Intel Core i3 7020U Kaby Lake o frekvenci 2,3 GHz a také slabší baterie. Pokud tedy hledáte zařízení s delší výdrží, měli byste se ohlédnout po jiném zařízení. Standardně je notebook vybaven 15.6″ displej s Full HD rozlišením.

4) HP 250 G6 Asteroid Silver

Posledním v kategorii levné notebooky je zařízení od společnosti Hewlett-Packard. Notebook nabízí velkou 8 GB RAM paměť a procesor Intel Core i3 7020U Kaby Lake s frekvenci 2,3 GHz a 15.6″ displej s Full HD rozlišením.

HP 250 G6 Asteroid Silver
HP 250 G6 Asteroid Silver

Velkým benefitem je i široký výběr konektivity a portů. Notebook je pak osazen pevným diskem s kapacitou 1 TB.

Věříme, že Vás uvedené modely zaujaly a případně snad i pomohly s výběrem toho správného zařízení. Všechny notebooky jsou také vybaveny operačním systémem Windows 10.

Pokud tedy hledáte levné notebooky pro běžnou činnost, jako je prohlížení webu, vyřizování emailů a běžná kancelářská práce, jsou tyto notebooky dostatečnými pomocníky.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Top