Zde se nacházíte

Google možná odstraní tlačítko zpět v Androidu Q

Jak možná víte, před oficiálním vydáním nové verze Andriodu, se vyskytují pro různé testovací účely předběžná vydání. Díky těmto předběžným verzím se můžeme občas dozvědět i nové funkcionality v další verzích Androidu. Tou by nyní v Androidu Q mohlo být i odstranění tlačítka zpět v navigační liště.

Navigace v Android Q

Již ve verzi Android Pie, Google upravil navigační lištu a částečně ji obohatil o gesta. V dolní části obrazovky je malá „pilulka“, která slouží pro navigaci v systému a v aplikacích. Tapnutím na toto navigační tlačítko se dostanete na domovskou obrazovku. Posunutím nahoru se zobrazí spuštěné aplikace a rychlým posunutím doprava přepínáte mezi předchozí aplikací.

Nyní v Android Pie je řešené tlačítko zpět tím, že je pro něj speciální tlačítko vedle toho hlavního. To samozřejmě nevypadá příliš hezky. V chystané verzi Andriod Q však nyní XDA kanál odhaluje nový způsob, jak se vrátit o krok zpět.

Porovnání ovládání v Android Pie a Andriod Q

Tlačítko zpět je tak nahrazenou rychlým gestem doleva a tím se vrací předchozí krok. Rovněž je zde vidět i zlepšení animace pro přecházení mezi aplikacemi.

Toto je samozřejmě ještě stále ranná fáze systému a do oficiálního vydání se může ještě mnoho změnit. Nicméně nám se toto nové gesto velmi líbí a doufáme, že jej Google zachová a v oficiální verzi Androidu Q.

Zdroj: androidpolice

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Top