Zde se nacházíte

Chrome OS 73 – offline synch. Google Drive a více

Chrome OS 73

Nedávno byl představena a uvolněna nová verze operačního systému Chrome OS ve verzi 73. Tento update přináší pouze dvě výrazná vylepší a pár dalších novinek.

Google Drive offline synchronizace

Celý koncept Chromebooků a operačního systému Chrome OS, byl postaven na online používání stroje a na přístupu k internetu. Proto spoustu běžný offline funkcí, které byly běžné na jiných operačních systémech se dostávají na tyto zařízení až nyní.

Google Drive offline sync

Nyní tak Google přidává do svého operačního systému podporu offline přístupu ke složkám v Google Drive. Kliknutím pravého tlačítka na složku v Drivu získáte kontextovou nabídku s možností pro dostupnost obsahu offline.

Zaměření na audio aplikací

Android aplikace na Chrome OS si vždy trochu žily svým vlastním životem. Synergie mezi aplikací a operačním systémem nebyla nijak zvlášť dobrá. To se nyní trochu mění. Nyní aplikace, které přehrávají hudbu na pozadí pozastaví jakoukoliv hudbu běžící v Chrome a naopak.

To je sice možná na první pohled drobné vylepšení, ale určitě velmi zpříjemní uživatelský zážitek.

Ostatní vlastnosti

Systém Chrome OS 73 obsahuje také vše z nejnovější aktualizace aplikace Chrome 73. Například možnost ovládat přehrávání zvuku a videa na webu pomocí kláves z klávesnice (pro weby, které je podporují), odznaky na nainstalovaných webových aplikacích Progressive Web a různé funkce zabezpečení.

Zdroj: androidpolice

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Top