Zde se nacházíte

Novinky v iOS 13 – Dark Mode, Multitasking a více

iOS 13

V červnu je naplánovaná událost WWDC a Apple na ní bude představovat novou verzi jeho operačního systému iOS 13. Kolegové z MacRumors připravili přehled očekávaných novinek.

Pojďme se tedy na ně společně podívat a seznámit se s nimi.

Android Q

Všechny známá vylepšení na Android Q

Nová verze operačního systému má přinést velká vylepšení. Android Q je v poslední době čím dál častěji aktualizován pro beta-testery a stává se tak čím…

Tmavý režim / Dark Mode

Dlouho požadovaný tmavý režim by se měl konečně ve verzi iOS 13 dostat jak na iPhony, tak na iPady. Ten bude možné zapnout v nastavení společně s možností vysokého kontrastu, jak jej známe z macOS.

iOS 13 Dark Mode concept by Léo Vallet
iOS 13 Dark Mode concept by Léo Vallet

Vylepšený multitasking

Vylepšení by se měl dočkat také multitasking na iPadech. Ten by měl v nové verzi podporovat více oken a hromadné karty v aplikacích. Tím by se práce na iPadech mohla stát ještě více efektivnější a pohodlnější. Obzvláště na těch s větším displejem.

Hlasitost a gesta

Součástí nové verze, budou i nová gesta. Za pomocí tří prstů bude možné tapnutím na klávesnici vracet pohybem doleva, nebo doprava, aktivity v historii tvorby textu. Očekává se také gesto pro výběr více položek v tabulkách a pohledech. Podobné, jako je to nyní možné v aplikaci Finder na Macu.

Dočkat bychom se také měli lepšího vyobrazení zesílení/zeslabování hlasitosti, které je nyní celkem rušivé.

Safari, Mail klient, Siri a více

Zlepšení se také dočká prohlížeč Safari. Automaticky nyní bude nabízet Desktopové zobrazení, pokud by to bylo nezbytné pro správné zobrazování.

Mail klient se zase naučí řadit emaily do kategorií, něco jak je známe nyní v Gmailu, nebo jiných klientech. Bude také možnost odložit email a zobrazit si jej později.

Siri by se zase měla dočkat vylepšení optimalizace hlasového povelu „Hey Siri“. Nově by měla lépe rozpoznávat hluky okolí a vyvarovat se tak nechtěným spuštěním.

V neposlední řadě se pak dočkáme vylepšené podpory pro klávesnice, diktování a tisknutí z iPhonu.

Novinek se zdá více než dost a tak doufáme, že se všechny pozitivně promítnout do používání iPhonu. Jaké máte očekávání od iOS 13 vy? Těšíte se na novinky, nebo vás tolik nezaujali? Dejte nám vědět do komentářů.

Zdroj: macrumors

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Top