Zde se nacházíte

První pohled na Android v Microsoft dual-screen Surface Duo

První pohled na Android v Microsoft dual-screen Surface Duo

Minulý rok v říjnu Microsoft odhalil svoje zařízení Surface Duo. Jedná se o zařízeníí dual-screen, které má dva 5,6″ (1350 x 1800) a při rozložení dosáhne celkové velikosti displeje 8,3″. Říjnu nám Microsoft ukázal hodně hardwaru a to jak je zařízení koncepčně pojato. Nicméně se nedostalo na ukázku softwaru Android, který pohání celé zařízení. To se však tento týden změnilo, protože Microsoft uvolnil svůj Android emulátor pro vývojáře.

Zacu Bowdenovi se tak podařilo skrze simulátor pohrát s navigačními hesty a Jonas Daehnert – známý jako PhoneDesigner – pak tyto záběry vložil do těla telefonu, aby pomohl k utvoření lepší představy jak to bude fungovat v praxi.

Surface Duo: Android animace

V téměř dvou minutovém videu můžeme vidět jak se chová rozložení systému, výchozí obrazovka a rychlý přístup v postranním panelu. Vidět můžeme i zobrazení aplikací a multitasking aplikací v pojetí Microsoftu, který se velmi podobá jeho Launcheru na Android telefony.

Vidět můžete jak se aplikace otvírají ve fullscreen rozhraní na jednotlivém displeji a jak otevřít druhou aplikaci ve vedlejším displeji a používat tak obě aplikace zároveň a tak efektivněji pracovat. Jednoduchými gesty pak lze aplikaci roztáhnout přes oba displeje a vy tak můžete využít potenciál zařízení Surface Duo.

Nyní se mohou vývojáři soustředit na optimalizaci aplikací pro oba displeje a využíta tak přednosti tohoto zařízení s dual-screenem. Výzvou určitě bude prostřední část zařízení, ve které nejsou displeje propojeny a tak nebude snadné používat gesta pro přejetí a maximalizaci oken.

Nyní je emulátor dostupný na stránkých Microsoftu a podobný emulátor bude dostupný i další měsíc pro Windows 10X. Ten bude využit pro větší zařízení Surface Neo. Určitě se můžeme i těšit na detailnější informace o těchto zařízeních nejspíše na Build konferenci v květnu.

Jak se na zařízení Surface Duo díváte vy a těšíte se na oficiální uvedení na trh? Mají podle vás tyto zařízení šanci uzmout místo současným králům na trhu? Dejte mi vědět do komentářů.

Zdroj: TheVerge.com

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Top