Zde se nacházíte

Google spouští novou herní platformu s názvem Stadia

Stadia

Google představuje novou multiplatformní a herně streamovací platformu Stadia. Detaily jako konkrétní datum spuštění, nebo cenová politika ještě nejsou známé. Přesto o ní víme již spoustu novinek z jejich keynote GDC.

Seznamte se

Pokud jste se účastnili minulý rok testu Project Stream, víte na jakém principu bude Stadia fungovat. Bude tedy možné si zahrát AAA hry na super vysokém rozlišení, s velkým FPS a až 4K rozlišením.

Fungovat to celé bude „bezdrátově“. Nebude potřeba speciálních strojů, ze kterých byste si mohli zahrát, vše bude probíhat na strojích Googlu a vám se bude přenášet pouze obraz hry skrze internetové připojení.

V podstatě to bude vypadat jako se službou GeForce Now, akorát bude služba mnohem více rozšířena na další zařízení a bude možné ji spouštět i na levnějším hardwaru.

Neuvěřitelný výkon konzole

Je až neuvěřitelné jak by měla celá platforma fungovat. Nebudete potřebovat specializovaný hardware. Pro spuštění her vám bude stačit použít prohlížeč Google Chrome a skrze něj pak budete hry spouštět.

Sundar Pichai (CEO Googlu) navíc zmínil, že se podpora rozšíří i na další platformy jako jsou Pixel zařízení a další prohlížeče. Přímo na keynote byla také živá ukázka toho jak Stadia funguje na Chromebooku, Pixelu, počítači a Chromecastu.

Stadia zobrazování
Streamovat bude možné hry v až 4K rozlišením, 60fps a v HDR

Porovnání

Google se také pustil do srovnání s ostatními herními konzolemi a přichází s výsledky, které ukazují téměř dvakrát větší výkon. Společně s důvěrou kvalitní síťové distribuce tak společnost věří, že výsledný zážitek bude pro uživatele mnohem příjemnější.

Výkon Stadia

Ovladač

Společně s uvedením streamovací herní platformy byl uveden Stadia ovladač. Ten bude fungovat skrze WiFi připojení a propojen bude s místem kde bude spuštěna hra na Google zařízeních.

Ovladač má víceméně stejné vlastnosti jaké běžné herní ovladače, ale budou zde přidána dvě tlačítka. Jedno pro sdílení zachycených snímků a druhé pro vyvolání Google Asistenta.

Zajímavé benefity

Google přichází také se seznamem benefitů, které Stadia přináší.

  • V první řadě je to „instantní“ spuštění hry. Nebude Vás zdržovat načítání, updaty, nebo instalační proces. Vše je vždy připraveno pro vaše okamžité hraní.
  • Komunikování s Google Asistentem, který vám třeba pomůže s obtížnou misí ve hře.
  • Přímé streamování na YouTube. To dává nové možnosti streamerům a rovněž možná novou příležitost pro Google prosadit se ve streamovacím odvětví.
  • Posledním bodem na našem seznamu je pak možnost během streamování připojit do hry sledující hráče a hrát společně.

Jak se vám Stadia líbí? Myslíte si že jí budete využívat?

Zdroj: androidpolice.com

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Top