Zde se nacházíte

Nejlepší antivirus zdarma software pro Windows 10 v roce 2020

Nejlepší antivirus zdarma software pro Windows 10 v roce 2020

Protože v dnešní době spoustu důležitých informací protýká internetem, tak mít zabezpečené prostředí ve kterém můžete být v bezpečí je opravdu důležité. S rostoucími útoky na spotřebitele a podniky je důležité ochránit svá data, přístupy do služeb a programů. Proto jsme pro vás vybrali nejlepší antivirus zdarma pro Windows 10 které v roce 2020 můžete nelézt.

Váš antivirus by měl být schopný ve vašem počítači nelézt nejen existující malware, ale také vás ochránit před neustálými útoky různých virů a škodlivých útoků. Všechny antivirové programy, které zde naleznete nabízejí skutečnou ochranu, která probíhá v reálném čase. Můžete se na ně tedy skutečně společnou.

Antivirus zdarma vs placený antivirus

Pokud antivirus zdarma je dostatečně dobrý, aby nás ochránil před útoky, tak proč platit za nějaký antivirus? Důvodů je několik, ale ten hlavní je asi ten, že neplacený antivirus je pouze pro osobní použít a pokud chcete ochránit svůj byznys, tak můstek používat placený antivirus.

Zároveň placené antiviry také nabízejí více něž bezplatné antiviry. Díky placeným antivirům získáte přístup k ochraně při připojení k Wi-Fi, lepší kontrolu aplikací a napříč platformami. Zároveň získáte firewall ochranu a další užitečné funkce.

Výběr nejlepších bezplatných antivirových programů:

1. Nejlepší antivirus zdarma 2020: Kaspersky
2. Avast Free Antivirus
3. Bitdefender
4. SOPHOS Home Free

1. Nejlepší antivirus zdarma 2020: Kaspersky Security Cloud
Nejlepší antivirus zdarma 2020: Kaspersky Security Cloud

1. Nejlepší antivirus zdarma 2020: Kaspersky

Pokud jste osoba zaměřená na zabezpečení a chcete antivirus zdarma, oceníte skutečnost, že aplikace Kaspersky Security Cloud Free vám poskytne všechny základní funkce a antivirovou ochranu bez poplatků. Jedná se o stejnou technologii boje proti malwaru, která získává nejvyšší skóre v nezávislých laboratořích.

Aplikaci Kaspersky Security Cloud Free můžete nainstalovat také do svých mobilních zařízení, i když nedostanete vše, co přichází s placenou aplikací Kaspersky Security Cloud. Jak je však obvyklé, aplikace pro Android nabízí ochranu full-service, zatímco aplikace pro iOS téměř nic nedělá.

Antivirus Kaspersky pro Android

Zahrnuje také funkcionalitu VPN a několik funkcí které můžete využít, ačkoli mnoho z nich vyžaduje upgrade. Všechny laboratoře produkt chválí a získává jedno ocenění za druhým. Kaspersky Security Cloud Free je volbou editorů pro bezplatnou antivirovou ochranu.

KLADY
 • Perfektní skóre z nezávislých laboratoří
 • Efektivní ransomware ochrana
 • Dobrá ochrana protu phishing útokům
 • Podporuje Android a iOS
ZÁPORY
 • Není zde přímá technická podpora
 • Omezená funkcionalita pro iOS

Nejlepší antivirus zdarma: Kaspersky specifikace

FunkcionalitaANO / NE
Malware Scan ochranaANO
Hodnocení bezpečnosti webových stránekANO
Blokování škodlivých URL adresANO
Ochrana proti pishinguANO
Detekce založená na chováníANO
Skenování zranitelnostiANO
FirewallNE
Avast antivirus zdarma
Avast Free Antivirus

2. Avast Free Antivirus

Avast Free Antivirus nabízí antivirovou ochranu, která získává dobré výsledky v praktických testech a velmi dobré výsledky v nezávislých testovacích laboratořích. Pokud jde o bonusové funkce, nabízí mnohem více než mnoho konkurenčních komerčních produktů, včetně síťového bezpečnostního skeneru, správce hesel a dalších.

Avšak incident na začátku letošního roku s nesprávným zacházením s osobními údaji Avastu od mnoha uživatelů však znamená, že v tuto chvíli nemůžeme ospravedlnit jeho pojmenování jako nejlepší antivirus zdarma pro uživatele, když by byl jasným adeptem.

KLADY
 • Velmi dobré výsledky v praktických testech
 • Inspektor zabezpečení sítě
 • Správce hesel
 • Mnoho bonusových funkcionalit
ZÁPORY
 • Ochrana přes škodlivými URL pouze v Chromu a Firefoxu
 • Správce hesel nevyžaduje hlavní heslo
 • Některé bonusové funkce vyžadují nákup

Avast antivirus zdarma specifikace

FunkcionalitaANO / NE
Malware Scan ochranaANO
Hodnocení bezpečnosti webových stránekANO
Blokování škodlivých URL adresANO
Ochrana proti pishinguANO
Detekce založená na chováníANO
Skenování zranitelnostiANO
FirewallNE
Bitdefender antivirus zdarma
Bitdefender

3. Bitdefender

Bitdefender Antivirus Free Edition nemá tolik funkcí, díky kterým je jeho placená verze tak mocným a oblíbeným nástrojem. Obsahuje však stejnou základní ochranu před malwarem, škodlivými weby a podvodnými stránkami, ačkoli mu chybí některé další ochranné vrstvy prémiové edice. Pokud chcete každou kapku proslulé ochrany Bitdefender před malwarem, stojí za to zaplatit za Bitdefender Antivirus Plus. Pokud se však rozpočet nezmění, bezplatná verze je stále velmi dobrá.

KLADY
 • Stejná základní antivirová ochrana jako v placené verzi
 • Vynikající výsledky nezávislých zkušebních laboratoří
 • Dobré výsledky v testech phishingu a škodlivého blokování adres URL
ZÁPORY
 • Chybí některé pokročilé vrstvy ochrany proti malwaru nalezené v komerčním antiviru
SOPHOS Home Free - antivirus zdarma
SOPHOS Home Free

4. SOPHOS Home Free

Sophos Home Free získal nejvyšší skóre ve dvou nezávislých laboratořích a také velmi dobře skóroval v praktických testech. Jeho ochrana proti phishingu je slušná, i když ne špičková. Filtr webového obsahu je porézní, ale není to požadovaná funkce antivirové ochrany. Pokud spravujete zabezpečení pro ostatní, vzdálená správa tohoto produktu je darem z nebes.

KLADY
 • Vynikající skóre od nezávislých laboratoří
 • Velmi dobré výsledky v praktických testech
 • Slušné skóre proti phishingu
 • Vzdálená správa
ZÁPORY
 • Filtr rodičovského obsahu je neúčinný
 • Omezeno na tři zařízení

Existuje také řada bezplatných antivirových nástrojů, které slouží výhradně k odstranění existujících napadení malwarem. Tyto nástroje pouze pro vyčištění spustíte, když máte problém s malwarem. Když malware zmizí, nemají další použití, protože nenabízejí žádnou trvalou ochranu.

Oblíbený v této kategorii je Malwarebytes Anti-Malware a je to ten, který byste měli vyzkoušet, pokud máte problém s malwarem. Ale protože jsou zdarma, můžete zkoušet ostatní, pokud první nefunguje podle vašich představ.

Doufám, že se vám článek Nejlepší antivirus zdarma software pro Windows 10 v roce 2020 pomohl a budete nyní lépe chráněni před útoky a nebezpečím kyberprostoru. Budu rád, pokud v komentářích dáte i svůj tip a podělíte se o své zkušenosti.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Top