Zde se nacházíte

Jak rychle zhubnout: 3 jednoduché kroky podle vědy

Jak rychle zhubnout: 3 jednoduché kroky, podle vědy

Pokud chcete hubnout, tak existuje několik způsobů, které můžete následovat. Můžete hubnout pomalu a pár gramů denně nebo hladovět a dosáhnout rychlého spadnutí na váze. V tomto článku si ukážeme jak rychle zhubnout pomocí jednoduchých zásad ale tak, aby jste dlouho době váhu udrželi a bylo to bezpečné a zdravé.

Většina stravovacích plánů ve vás zanechává pocit hladu a nespokojenosti. To jsou hlavní důvody, proč je hubnutí těžké. Ne všechny diety však fungují takto. Existují nízkosacharidové diety, které jsou účinné na hubnutí a přitom jsou snažší na dodržování diety.

Ukážeme si tak 3 jednoduché kroky, které budou cílit na tyto body:

– Snížení chuti k jídlu
– Rychlé hubnutí
– Zlepšení metabolického zdraví

Jak rychle zhubnout jednoduché kroky:

1. Omezte rafinované sacharidy
2. Jezte protein, tuk a zeleninu
3. Pohyb (ultimátum nástroj jak rychle zhubnout)

1. Omezte rafinované sacharidy

Jak rychle zhubnout jednoduché kroky

Jedním ze způsobů, jak rychle zhubnout, je omezit cukry a škroby nebo sacharidy. Může tak učinit stravovacím plánem s nízkým obsahem karbohydrátů nebo snížením rafinovaných sacharidů a jejich nahrazením celými zrny. Díky tomu se vám sníží hladina chuti po jídle a snížíte tak obvykle příjem kalorií.

Díky stravovacímu plánu s nízkým obsahem sacharidů začnete využívat spalování uloženého tuku v těle namísto sacharidů z potravin. Pokud navíc začnete jít celozrnné obilniny, spolu s omezením kolegií, budete mít více vlákniny. Díky tomu se tak budete trávit pomaleji a budete se cítit delší dobu sytí.

Studie z roku 2020 potvrdila, že strava s velmi nízkým obsahem sacharidů byla prospěšná pro hubnutí u starší populace. Výzkum také naznačuje, že nízkosacharidová strava může snížit chuť k jídlu, což může vést k menší spotřebě kalorií.

BMI tabulka

Existují potenciální nevýhody stravy s nízkým obsahem sacharidů. Snížená kalorická strava může také vést ke ztrátě hmotnosti a častější únavě. Pokud se rozhodnete pro dietu zaměřenou místo toho na celá zrna nad rafinované sacharidy, studie z roku 2019 korelovala s nižším indexem tělesné hmotnosti (BMI).

SHNUTÍ

Snížení cukrů a škrobů nebo sacharidů z vaší stravy může pomoci omezit vaši chuť k jídlu, snížit hladinu inzulínu a snížit váhu.

Snížení cukrů a škrobů nebo sacharidů z vaší stravy může pomoci omezit vaši chuť k jídlu, snížit hladinu inzulínu a snížit váhu.

2. Jezte protein (bílkoviny), tuk a zeleninu

Jak rychle zhubnout jednoduché kroky: jezte protein, tuk a zeleninu

Každé vaše jídlo by mělo obsahovat tyto složky:

– Protein
– Tuky
– Zelenina
– Malá část komplexních sacharidů, jako jsou celá zrna

Protein a bílkoviny

Konzumace doporučeného množství bílkovin je nezbytná, aby bylo chráněno vaše zdraví a svalová hmota při hubnutí. Důkazy naznačují, že konzumace dostatečného množství bílkovin může zlepšit kardiometabolické rizikové faktory, chuť k jídlu a tělesnou hmotnost.

Zde je návod, jak určit, kolik musíte sníst, aniž byste toho příliš mnoho snědli. O vašich konkrétních potřebách rozhoduje mnoho faktorů, ale průměrný člověk obecně potřebuj: 

 • 56–91 gramů denně pro průměrného muže 
 • 46–75 gramů denně pro průměrnou ženu

Diety s dostatečným obsahem bílkovin mohou také pomoci: 

 • snížit chuť a obsedantní myšlenky na jídlo o 60% 
 • snížit chuť na svačinu pozdě v noci o polovinu 
 • budete se cítit plní

Mezi zdravé zdroje bílkovin patří: 

 • maso: hovězí, kuřecí, vepřové a jehněčí 
 • ryby a mořské plody: losos, pstruh a krevety
 • vejce: celá vejce se žloutkem 
 • rostlinné bílkoviny: fazole, luštěniny, quinoa, tempeh a tofu

Nízkosacharidová a listová zelená zelenina

Nebojte se naplnit talíř listovou zelenou zeleninou. Jsou plné živin a můžete jíst velmi velké množství, aniž byste výrazně zvýšili kalorie a sacharidy. Zelenina je jedním z nástrojů jak rychle zhubnout.

Zelenina, kterou je třeba zahrnout do stravovacích plánů s nízkým obsahem sacharidů nebo nízkokalorických jídel:

 • brokolice 
 • květák 
 • špenát 
 • rajčata 
 • okurka
 • kapusta
 • růžičková kapusta 
 • zelí 
 • salát 

Jak rychle zhubnout se zdravými tuky

Nebojte se jíst tuky. Vaše tělo stále vyžaduje zdravé tuky bez ohledu na to, jaký stravovací plán si vyberete. Olivový olej a avokádový olej jsou skvělou volbou pro zahrnutí do vašeho stravovacího plánu. Jiné tuky, jako je máslo a kokosový olej, by se měly používat pouze s mírou, protože mají vyšší obsah nasycených tuků.

SHRNUTÍ

Sestavte každé jídlo ze zdrojI bílkovin, zdravých tuků, komplexního sacharidu a zeleniny.

Listová zelená zelenina je skvělý způsob, jak nabalit jídlo s nízkým obsahem kalorií a spoustou živin.

3. Pohyb (ultimátum nástroj jak rychle zhubnout)

Pohyb (ultimátum nástroj jak rychle zhubnout)

Cvičení, i když není nutné pro hubnutí, vám pomůže rychleji zhubnout. Zvedání závaží má obzvláště dobré přínosy. Zvedáním závaží spálíte hodně kalorií a zabráníte zpomalení metabolismu, což je častý vedlejší účinek při hubnutí.

Zkuste cvičit třikrát až čtyřikrát týdně. Pokud jste v tělocvičně nováčkem, požádejte o radu trenéra. Ujistěte se, že váš lékař zná i nové cvičební plány. Pokud pro vás není zvedání závaží volbou, je kardio trénink, jako je chůze, jogging, běh, jízda na kole nebo plavání, velmi prospěšný pro hubnutí a celkové zdraví.

Kardio a vzpírání mohou pomoci při hubnutí.

SHRNUTÍ

Odporový trénink, jako je vzpírání, je skvělou volbou pro hubnutí. Pokud to není možné, jsou také účinná kardio cvičení.

Vyberte si, co je pro vás udržitelné.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Top