Zde se nacházíte

Nejlepší levné notebooky 2020 – RECENZE

Nejlepší levné notebooky 2020 - RECENZE

V dnešním článku se podíváme na ty nejlepší levné notebooky v roce 2020, které si můžete pořídit. Od těchto zařízení nečekejte žádný extrémní výkon, nebo možnost hrát náročné hry. Poslouží však dobře pro základní prohlížení internetu a komunikaci a jako dobrý vstup do světa počítačů, pokud nechcete investovat větší částky do kvalitních notebooků.

Nejlepší levné notebooky 2020

  1. Acer Aspire 1
  2. UMAX VisionBook 13Wg
  3. Lenovo IdeaPad 130

1. Acer Aspire 1 – nejlevnější levný notebook 2020

Acer Aspire 1 - nejlevnější levný notebook 2020

Pokud hledáte opravdu nejlepší levné notebooky, pak skončíte u notebooku Acer Aspire 1. Tento levný notebook nabídne opravdu jenom to nejzákladnější co k jeho fungování potřebujete. Jedná se o celkem designové neutrální notebook s operačním systémem Windows 10 S a matným HD displejem o velikosti 14″. Potěší jistě v této kategorii velké 64 GB uložiště a procesor Intel Celeron osmé generace.

Poněkud zajímavá je i velikost baterie, která činí 4 810 mAh a tak vám notebook vydrží i dlouho na jedno nabití. Dále zde najdete klasickou výbavu konektorů jako je USB A, přípojka pro LAN a Jack konektor. Nechybí ani podpora WiFI a Bluetooth. Ačkoliv je tento notebook nejlevnější z celé kategorie, dost možná je i tím nejlepším kouskem co můžete v této cenové hladině pořídit.

2. UMAX VisionBook 13Wg – stylový levný notebook

UMAX VisionBook 13Wg - stylový levný notebook

Druhým kandidátem je levný notebook od nepříliš známe značky UMAX. Přestože spoustu technických vlastností sdílí s předchozím notebookem od Aceru, přistupuje k zařízení trochu jinak a snaží se o lepší dojem. Vnitřnosti notebooku jsou tak osazeny do kompaktnějšího a lehčího těla a notebook působí čistým a sladěným dojmem. Velkým lákadlem je pak také Full HD rozlišení 14″ displeje, který je na lepší než u ostatních zařízení v této kategorii.

Procesor, uložiště a 4 GB RAM je stejná jako u předchozího modelu a tak výkonem určitě nevybočuje. Nicméně díky menším rozměrům disponuje i menší baterií a tak nevydrží na jedno nabití tolik jako Acer. Rovněž zde není LAN přípojka a jsou zde pouze 2 USB porty. Notebook navíc podporuje pouze starší verzi WiFi 4. Pokud však hledáte stylový notebook, u kterého chcete mít dobrý displej a nepotřebujete velkou výdrž a perfektní připojení k internetu, je UMAX VisionBook 13Wg tím nejlepším levným notebookem pro vás.

3. Lenovo IdeaPad 130

3. Lenovo IdeaPad 130

Poslední kousek z našeho výběru je od Lenova. Jedná se o starší zařízení z roku 2018 a pravděpodobně jeho největší předností by měla být vyšší kvalita zpracování a teoreticky a nejdelší životnost notebooku. U výbavy vybočuje snad pouze novým typem USB C. V ostatních ohledech je parametry podobný jako notebook od Aceru a velkým nedostatkem může být 32 GB úložiště. Společně s nejvyšší cenovkou v rámci těchto tří notebooku bych tak nákup tohoto zařízení spíše nedoporučoval a zvolil bych jiný levný notebook.

No a to by v této cenové hladině bylo vše. Není úplně z čeho moc vybírat a osobně doporučuji spíš vybírat z dražších kousků, případně z levných Chromebooků. Přesto doufám že vám článek nejlepší levné notebooky 2020 – RECENZE pomohl a budu rád, pokud budete sdílet svoje názory v komentářích.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Top