Zde se nacházíte

Android Q – 5 vlastností o kterých byste měli vědět

Android Q

Google nedávno vydal pro své Pixel telefony beta program operačního systému Android Q. Je zde trochu pozměněna logika a beta verze je dostupná pro všechny uživatele, které se do ní přihlásí a nainstalují. Jde tak trochu proti zaběhnutému režimu, kdy beta byla prvně volná pro vývojáře.

Zpravodajský web CNET.com beta verzi prozkoumal a přichází s 5 vlastnostmi, které budou v novém Androidu dostupné a o kterých byste měli vědět.

1. Wifi a QR kódy

Určitě pro každého je otravné sdílení přístupových údajů k WiFi mezi uživateli. A to hlavně v případech kdy hesla vypadají asi následovně: Fkaj43+j34Gj*. Nyní je ve verzi Android Q nová funkcionalita, kdy můžete vytvořit QR kód pro sdílení vaší WiFi sítě a hesla a nebo pomocí QR kódu si nějakou síť naskenovat. Tuto možnost naleznete rovnou v nastavení WiFi.

Android Q - WiFi a QR kód
Screenshots by Jason Cipriani/CNET

2. Obnovení odinstalované aplikace

Pokud se vám stávalo, že jste si omylem odstranili aplikaci a nevěděli jste jakou, právě tato novinka bude nyní pro Vás.

Po odinstalování aplikace vám nyní vyskočí pop-up okno s možností vrátit tento krok zpět. Okénko se bude zobrazovat ve spodní části a jednoduchým kliknutím odstraněnou aplikaci obnovíte.

Item removed
Screenshots by Jason Cipriani/CNET

3. Přístup k poloze

Android Q konečně získává lepší zprávu toho, jak aplikace mohou využívat informace o vaší poloze. Nyní můžete aplikaci udělati přístup po celou dobu a nebo ho zakázat. Nyní již bude možné omezit přístup k poloze po dobu používání aplikace.

To bude mít jistě pozitivní dopad nejen na soukromí, ale jistě i na životnost baterie.

4. Nastavení soukromí

S příchodem Androidu Q je nyní v nastavení nová položka Soukromí (Privacy). V ní naleznete různá oprávnění aplikací pro věci jako je kalendář, lokace, kamera, kontakty a mikrofon.

Android Q - soukromí
Screenshots by Jason Cipriani/CNET

5. Lepší zpráva notifikací

Pokud dlouze podržíte notifikaci, zobrazí se vám trochu jiné možnosti jak zpravovat upozornění dané aplikace. Můžete je Zablokovat, Zobrazovat potichu, nebo můžete Pokračovat v upozorňování.

Je to drobné, ale velmi užitečné zrychlení jak zpravovat vaše notifikace.

Vzhledem k tomu, že se jedná pouze o beta verzi, lze očekávat, že novinek bude přibývat. Budeme Vás o nich upozorňovat. Jak Vám se líbí tyto novinky?

Zdroj: cnet.com

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Top