Zde se nacházíte

Nový mobilní prohlížeč Fenix od Mozilly bude úplně jiný!

Mozilla Fenix

Mobilní prohlížeč Firefox od společnosti Mozilla, měl velmi špatný tržní podíl. S podílem menší než 1% bylo zřejmé, že Mozilla musí se svým prohlížečem něco provést. Ta nyní po několika měsících vývoje přichází s úplně novým prohlížečem Fenix.

Co Fenix přinese?

Fenix je zcela nový mobilní prohlížeč od společnosti Mozilla. Prohlížeč je vytvořen od úplných základů ať už se to týká jeho UI a nebo přepracovaného enginu GeckoView.

Mozila Fenix

Prvním výraznou změnou je umístění důležitých prvků UI do spodní části obrazovky. To samozřejmě dává smysl vzhledem k tomu, že displeje našich smartphonů jsou rok od roku větší. Také dává smysl použití gesta nahoru pro zobrazení dalších prvků. Ačkoliv zde se obáváme kolize u smartphonu kde jsou potřeba pro ovládání Andriodu Pie gesta.

Pokud se pak podíváme na zobrazení uspořádání záložek v prohlížeči Fenix, uvidíme opravdu velké změny. Pokud nyní ukončíte prohlížeč s otevřenými panely uloží se do „balíčku“ nazývaného sessions. Jakmile znovu otevřete prohlížeč, budete si moci vybrat jestli chcete znovu spustit zavřené panely a nebo spustit novou relaci.

Události

Další funkcionalitou bude možnost ukládat si tyto události (sessions) pro synchronizaci s ostatními zařízeními. Podobnou funkcionalitu vlastně nabízí prohlížeč Edge od Microsoftu.

Rovněž již standardem u Mozilly je velká podpora zabezpečení a soukromý uživatelů. Můžeme se tak těšit na nativní podpoře blokování reklam, cookies, sledování, vyskakovacích reklam, přesměrování na jin stránky a spoustu dalších opatření. Rovněž zde bude i mód pro zobrazení stránky jako článku.

Prohlížeč je prozatím stále pod aktivním vývojem a některé věci se mohou ještě změnit. Nicméně již nyní nový prohlížeč Fenix vypadá velmi atraktivně a těšíme se na jeho oficiální uvedení.

Ostatně jaký prohlížeč na mobilních zařízení používáte vy a co si myslíte po osamělém bojovníku Mozille v době kdy všichni přecházejí na Chromium? Budeme rádi, když nám dáte vědět v komentářích.

Zdroj: androidpolice

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Top