Zde se nacházíte

Co je DuckDuckGo a může konkurovat Google vyhledávání?

Vyhledávač DuckDuckGo

Vyhledávače jsou součástí našeho každodenního života. Slouží nám pro vyhledávání informací, obrázků, pomáhají nám nalézt cestu, nejlepší restaurace a jiné. Jedním z těchto vyhledávačů je vyhledávač DuckDuckGo. V tomto článku si rozebereme jeho přednosti a filosofii. Podíváme se i na to proč a zda může nahradit aktuální vyhledávače jako je Google, Seznam nebo třeba Bing.

Historie DuckDuckGO

Historie DuckDuckGo

Vznik vyhledávače DuckDuckGo se datuje k 29. únoru 2004 a následně byl v září téhož roku oficiálně spušťěn. Jeden z najvýznamějších momentů je pravděpodobně rok 2010 kdy došlo k rozhodnutí absolutně anonymizovat vše co uživatelé na něm dělají.

V průběhu let získával vyhledávač na popularitě až k dešnímu dni dosáhl přes 1,5 miliardu vyhledávání měsíčně a začal zaměstnávat 81 lidí. To vše samozřejmě i díky modelu monetizace a štědrým dárcům, kteří dohromady přispěli částkou téměr 2 milióny dolarů.

Filosofie vyhledávače DuckDuckGo

V dnešní době je internet založen zejména na sledování uživatelů a vyhodnocování jejich aktivit, zájmů a chování. Díky tomu mohou tyto data následně sdílet s firmami a umožnit jim tak lepší cílenost reklam, informací a zvýšit tím tak svoje finance.

Tyto praktiky se pochopitelně málokomu líbí a tak tvůrci vyhledáváče DuckDuckGo přišli s touto alternativou, která si klade na první místo ochranu soukromí jeho uživtalů a tím tak zachovat jejich bezpečnost pohybu na internetu.

Co DuckDuckGo umí?

Vyhledávání s DuckDuckGo je snadné jako s jakýmkoliv jiným vyhledávačem. No vyhledávacího pole napíšete hledaný pojem a následně se vám nabídne výsledky. Umí vyhledávat stránky, obrázky, videa prostě vše. Nabídne i případně souhrny k vyhledávanému pojmu na pravé straně.

Výhou DuckDuckGo je rovněž jeho možnost nastavení. Ať už úroveň bezpečnosti vyhledávání, zobrazování nevhodného obsahu, tak i změnu barev nebo třeba tmavého režimu. Nastovat si můžete i přednačítání obrázků, barvy, fonty nebo jej třeba přidat do prohlížeče jako jeho rozšíření. Vše je zkrátka připraveno tak, aby vám prohlížeč co nejvíce vyhovoval.

DuckDuckGo tmavý motiv

Může vyhledávač DuckDuckGo konkurovat Googlu a kolik stojí?

Používání DuckDuckGo vyhledávače je nejenom bezpečené a zábavné, ale především je zdarma. Financování tohoto vyhledávače obstarávají dary společnosti nebo například anonymizovaná reklama, která nikterak nezasahuje do vašeho soukromí.

Stále určitě platí, že Google má se svým vyhledávačem navrh. Přeci jenom funguje zde delší dobu a díky svým praktikám je lépe finančeně zajištěný. Nicméně rozdíly zde nejsou velké a jistě nestojí za riziko bezpečenosti. DuckDuckGo navíc spolupracuje s velkými firmamy jako je třeba Apple, který mu propůjčil mapové rozhraní u kterého je rovněž zajištěno vaše soukromí.

DuckDuckGo je určitě zajímavá alternativa dnešních vyhledávačů a já jej osobně velmi doporučuji. Bezpečnost a soukromí jsou velmi důležité hodnoty obzvláště v dnešní době. Pro ty, kteří to s nimi myslí vážně je určen právě tento vyhledávač.

Dejte mi vědět do komentářů vaši zkušenost s vyhledávači a proč používáte právě ten. Budu se těšit u dalšího článku.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Top