Zde se nacházíte

Vivaldi, prohlížeč s obrovským potenciálem – RECENZE

Vivaldi, prohlížeč s obrovským potenciálem - RECENZE

Warning: tempnam(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/201261/virtual) in /data/web/virtuals/201261/virtual/www/domains/moje-novinky.cz/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 433

Warning: unlink(): open_basedir restriction in effect. File() is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/201261/virtual) in /data/web/virtuals/201261/virtual/www/domains/moje-novinky.cz/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 459

Svět prohlížečů se aktuálně dělí více méně na dva hráče a to konkrétně Chrome a Firefox. Nicméně se stále objevují nové pokusy o to zaujmout a jedním z nich je již nějakou tu dobu prohlížeč Vivaldy. Tato krátká rezence prohlížeče Vivaldi Vám ukáže jeho přednosti a co nabízí oproti konkurenci.

Vivaldi král přizpůsobilosti

Viváldi přizpůsobení

Tím nejdůležitějším čím se prohlížeč Vivaldi pyšní je jeho možnost přizpůsobení. Nastavit si můžete téměř vše. Různé barvy všeho, nastavení automatických změn vzhledu podle času (např. tmavý a světlý režim), gesta jak prohlížeč ovládat a mnoho dalšího.

Přizpůsobit si můžete rovněž úvodní/domovskou stránku i pomocí animací nebo prohlížeš propojit s chytrým osvětlením Philips Hue nebo Razer Chroma a rozšířit tak vizuální zážitek z prohlížení i mimo prostor monitoru. Barvy zložek a osvětlení se pak mohou měnit podle prohlíženého obsahu. Opravdu zajímavá vlastnost!

Ovládání prohlížeče Vivaldi

Vivaldi ovládání

Mimo široké škály přizpůsobení vzhledu je zde i možnost různých nastavení jak prohlížeč Vivaldi ovládat. Pro různé úkony si nastavíte indiviuální klávesové zkratky a nebo můžete gestem myši nakreslit „znak“, kterým se daná aktivita provede. Ať už je to otevření nové záložky, načtení konkrétní adresy, obnova stránky, zpět, vpřed zkártká cokoliv je možné s prohlížečem udělat.

Pro snadnou práci v prohlížeči je pak připraveno i rychlé vyhledávání napříč nastavením, historií, záložkami a mnohem více. Snadnější práce s prohlížečem již snad ani nemůže být.

Práce se záložkami a obsahem

Vivaldi práce se záložkami

Vivaldi je nejenom krásný, přizpůsobitelný a snadno ovladatelný prohlížeč, ale nabízí i možnost efektivní príce a rozložení obsahu. Na výběr je například seskupování záložek se stejným obsahem aby se udržela přehlednost panelo.

Již zajímavějším je možnost místa zobrazování záložek a to i s miniaturními náhledy. Pro snadnou práck je zde pak postranní panel na které si můžete uložit rychlé odkazi, které se zobrazí k aktuálně zobrazenému obsahu (například Messenger, Whatsapp, Wikipedie apod.).

Pokud často bojujete s tím, že chcete zobrazit více oken vedle sebe a nebaví vás stále pracovat s okni a měnit rozložení, potěší vás jistě možnost snadného zobrazení dvou a více oken vedle sebe přímo v prohlžeči. Šikovná vlastnost je i možnost uspat nepoužívané záložky a tak ušetřit výkon počítače pro jiné aktivity.

Co dalšího Vivaldi nabízí?

Aby tato recenze prohlížeče Vivaldi byla kompletní vypíši vám i zbytek zajímavých funkcí, které tento prohlížeč nabízí.

Zajímavou vlastností prohlížeče je práce s historií. Vidět můžete počty navštívených stránek, nejnavštěvovanější stránky, období návštěv a mnohem více.

Vivaldi historie

Propracované jsou i možnosti procházení stránek, práce se záložkami, synchronizace záložek, hesel a nastavení skrze Vivaldi účet. Připraveno je zde také režim „čtečky“ pro příjemější čtení obsahu a zvýšená ochrana vašeho soukromí.

Dostupnost na zařízeních

Poslední věcí, kterou je nutné zmínit je dostupnost na zařízeních. Ta je aktuálně připraveno pro počítače běžících na Windows, Linux a macOS. Dobrou zprávou je, že je prohlížeč dostupný i pro telefony se systémem Android (ačkoliv v Beta verzi). Na iOS si prozatím budeme muset nějakou dobu ještě počkat.

Vivaldi Browser–Schnell&Sicher
Vivaldi Browser–Schnell&Sicher
Developer: Unknown
Price: Free

Doufám, že se vám tato recenze prohlížeče Vivaldi líbila. Budu rád za zpětnou vazbu do komentáře, případně váš názor, který prohlížeč je ten nejlepší a proč. 🙂

Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
13 února, 2024 9:13 am

Když už někam něco píšeš veřejně, zkus si to po sobě alepsoň přečíst. Bude to bez chyb působit mnohem lépe.
Měj se fajn

Bob
Bob
8 dubna, 2022 10:23 am

Je zajímavé, že recenzi píše Pavel, který zřejmě neprošel kvůli češtině ani základní školou.
Tolik pravopisných chyb a prohřešků proti (spisovné) češtině se nevidí ani u dyslektiků.

Top