Zde se nacházíte

LibreOffice 6.2 je nyní ke stažení a přichází s velkými změnami

LibreOffice 6.2

Pravděpodobně nejoblíbenějším office balíčkem, který je nabízen zdarma je právě ten od společnosti LibreOffice. Ta nyní uvolnila novou verzi a přichází jak s kosmetickými úpravami, tak i vylepšeními a opravami.

Tabbed / Karty (aka Ribbon)

Největší viditelnou změnou je nové rozhraní LibreOffice. To nyní získává podporu karet, tak jak je známe u Microsoft Office. Můžete si samozřejmě vybrat, jestli chcete zůstat u klasického menu, nových karet, nebo používat kompaktní skupiny.

LibreOffice Karty / Tabbed
Rozvržení lišty do Karet / Tabbed

Rozhraní NotebookBar UI, díky kterému je možné přepínat mezi režimy zobrazení lišty, bylo dříve dostupné skrze experimentální funkce. Nyní je však oficiálně přidáno do programu jako standardní funkcionalita. Přepínání pak můžete skrze nabídku Zobrazit -> Uživatelské rozhraní.

Vylepšení ikon

V nové verzi jsou vylepšeny také ikony. Především byl kladen důraz na témata ikon Elementary a Karasa Jaga. Procházet a vybírat si mezi jednotlivými tématy můžete skrze Nástroje -> Možnosti …> LibreOffice -> Zobrazení -> Styl ikon.

Upravení kontextových nabídek

Kontextové menu v předchozích verzích bylo mezi aplikacemi nekonzistentní. To se nyní mění a vše je přehlednější a upravenější.

Další změny a vylepšení v LibreOffice

  • Lepší kompatibilita s dokumenty kancelářských balíčků Microsoft Office
  • Vylepšená nápověda pro uživatele
  • Položka podpis nyní umožňuje přidání obrázek psaného podpisu
  • Vylepšení stability aplikace

Balíček LibreOffice 6.2 je dostupný pro operační systémy Windows, macOS a samozřejmě Linux. Stáhnout jej můžete skrze odkaz, který Vám přikládáme níže.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Top