Zde se nacházíte

Microsoft vyvíjí Windows Lite jako obdobu Chrome OS

Windows Lite

Microsoft připravuje odlehčenou verzi operačního systému Windows. Ta by měla být používána na zařízeních s dvojitou obrazovkou a na zařízeních konkurujících Chromebookům.

Windows Lite

Označení Windows Lite, je prozatím spíše interní kódové označení, než oficiální název. Má se jednat o systém, který bude spíše odlehčenou verzí plnohodnotných verzí Windows a bude kladena priorita na zařízení s dvojitou obrazovkou.

Například společnost Intel tlačí výrobce hardwaru k vytvoření těchto zařízení (alespoň jako prototyp), jako jsou notebooky s dvojitou obrazovkou, nebo skládací zařízení. I z tohoto důvodu chce být Microsoft připraven s operačním systémem, který bude pro tyto zařízení vhodný.

Koncept dvojité obrazovky od Intelu

Rozhraní Windows Lite by mělo být podobné tomu, jak nyní vypadají Windows na Surface Hubu a jako Phone Continuum. V tuto chvíli to vypadá, že cílem Mircosoftu jsou zařízení s dvojitou obrazovkou.

Nicméně dlouhodobějším plánem jsou právě konkurence schopné zařízení, které by čelily oblíbeným a dostupným Chromebookům.

Courier koncept od Microsoftu

Budoucnost Windows Lite

Prozatím není zřejmé, kdy můžeme očekávat spuštění Windows Lite (nebo jaké bude jejich jméno). Nicméně tvůrci softwaru si s podobnými nápady hrají již delší dobu. To vlastně i díky rostoucí popularitě Chrome OS a to především ve školách.

V květnu tohoto roku má Mircosoft konferenci v Seattlu a možná že zde právě uvidíme více informací o tom to projektu a jeho plánu. Určit by bylo zajímavé vidět další pohled na používání kompaktních a dostupných zařízení, jako jsou Chromebooky.

Zdroj: The Verge

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Top