Zde se nacházíte
Domů > HRY >

Nejlepší VR Headsety pro rok 2020 – RECENZE

Nejlepší VR Headsety pro rok 2020 - RECENZE

Virtuální realita je fascinující svět, který využívá pouze sílu technologie. Díky náhlavní soupravě a sledování vašeho pohybu vám VR umožňuje rozhlížet se po virtuálním prostoru, jako byste v něm skutečně byli, nebo hrát hru, jako by v ní vám opravdu šlo o váš život. V posledních letech získává VR na významnosti díky několika velmi poutavým hrám a zkušenostem. Proto jsem pro vás vybral 3 nejlepší VR Headsety v roce 2020, které si můžete pořídit.

Jak se VR Headsety rozlišují a jaké jsou nejlepší?

Jak se VR Headsety rozlišují a jaké jsou nejlepší?

Moderní VR Headsety se rozdělují do dvou skupin. Na ty co jsou kabelově připojeny k výpočetnímu zařízení a na ty co fungují samostatně bez dalšího výpočetního zařízení.

Mezi kabelově připojující se zařízení patří třeba HTC Vive Cosmos, PlayStation VR a Valve Index. Kvůli kabelu je zážitek z jejich používání lehce omezen a musí být přizpůsoben vaší místnosti a umístění výpočetního zařízení (počítače). Na druhou stranu celý ten výkon může zajišťovat výkonné zařízení a tak je váš zážitek z virtuálního světa mnohem komplexnější a kvalitnější.

Samostatné náhlavní soupravy nabízejí největší fyzickou svobodu úplným odpojením kabelů a nevyžadují externo zařízení. Například Oculus Quest 2 sice nemá stejný výpočetní výkon jako samostatně vyhrazený herní počítač, ale jeho špičkový mobilní procesor může stále docela obstarat podrobnou a plynulou grafiku.

Oculus Quest 2 | Nejlepší VR Headset cena/výkon

Oculus Quest 2 | Nejlepší VR Headset 2020 cena/výkon

Oculus Rift bylo první velké jméno v současné vlně VR a Oculus je stále významným hráčem v této kategorii.

Oculus Quest 2 je samostatný VR Headset s cenou kolem 12 500 Kč. Je poháněný procesorem Qualcomm Snapdragon 865, což je značný upgrade oproti původnímu Quest a jeho Snapdragon 835. Nabízí komplexní zážitek z VR v jediném balení bez nutnosti použití kabelů (kromě nabíjení náhlavní soupravy). V současné době poskytuje nejvyšší rozlišení ze všech spotřebitelských náhlavních souprav VR – 1 920 × 1 832 na oko. Má dva ovládací prvky pohybu pro plné sledování pohybu hlavy a rukou 6DOF. Navíc ve svém obchodě nabízí překvapivě obsáhlou knihovnu softwaru pro VR.

Oculus Quest ovšem můžete použít i jako kabelové VR Headsety avšak musíte si dokoupit speciální kabel. Díky tomu si však můžete zahrát hry, které byste jinak nemohli jako je například Half-Life: Alyx.

Sony PlayStation VR | Nejlepší VR Headset pro PlayStation

Sony PlayStation VR | Nejlepší VR Headset pro PlayStation 2020

PlayStation VR je významný díky vývoji Sony. Ten svoje VR podporuje a PlayStation 4 je i cenově dostupnější ve srovnání s herními počítači. Vše, co potřebujete, je náhlavní souprava, PlayStation 4 a PlayStation Camera (nyní součástí většiny balíčků PlayStation VR).

Na PS VR jsou některé vynikající hry jako Moss, Rez Infinite, Until Dawn: Rush of Blood a Five Nights at Freddie’s: Help Wanted. Mnoho her pro PlayStation VR pracuje s DualShock 4, takže nepotřebujete ani ovládací prvky pohybu. Ovladače pohybu jsou však to, kde PlayStation VR zaostává; náhlavní souprava stále používá hůlky PlayStation Move z doby PlayStation 3. No a ty nejsou zdaleka tak schopné ani pohodlné jako ovladače Oculus Touch. Jsou také drahé a nejsou vždy součástí balíčků PlayStation VR.

Zdá se, že PlayStation VR bude fungovat s připravovanou PlayStation 5. Společnost Sony neoznámila žádný nový hardware VR, i když PS5 bude mít nové příslušenství pro fotoaparáty, které pravděpodobně umožní VR VR.

HTC Vive Cosmos | Nejlepší VR Headset 2020

HTC Vive Cosmos | Nejlepší VR Headsety 2020

HTC Vive Cosmos je upgradovaná verze náhlavní soupravy Vive. Ta se pyšní vyšším rozlišením a nahrazuje externí základnové stanice kamerami směřujícími ven pro sledování pohybu. Je to komplexní balíček pro VR, ale za 18 000 Kč je to ve srovnání s Oculus Quest 2 docela drahé.

Pro ještě lepší sledování pohybu přináší Vive Cosmos Elite zpět externí základnové stanice, aby rozšířil způsob, jakým sleduje vaše hlavové a pohybové ovladače, i když je ještě dražší. Vive Cosmos pracuje se SteamVR stejně jako Oculus Quest 2 a má také svůj vlastní softwarový obchod VR ve formě Viveport. Viveport také nabízí členství Viveport Infinity, které poskytuje neomezený přístup k zážitkům VR prostřednictvím služby předplatného.

Po technické stránce však nabízí do nejvíce detailní rozlišení, maximální výkon a pohodlí. Ovladače a celá souprava je perfektně zpracovaná a prémiová. Pokud chcete to nejlepší pro zážitek z virtuální reality, tak HTC Vive jsou ty nejlepší VR Headsety na trhu v roce 2020.

Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Oculus Brno
Oculus Brno
6 listopadu, 2020 8:10 am

Váháte, zda je pro Vás virtuální realita ta pravá zábava? Půjčte si domů head set Oculus Quest a v klidu vyzkoušejte, jak podmanivá virtuální realita může být
http://www.oculus-brno.cz

Top