Zde se nacházíte

Alienware představil svůj koncept UFO

Alienware UFO

UFO je nový prototyp/koncept společnosti Alienware. Tento prototyp nápadně připomíná oblíbenou herní konzoli Nintendo Switch. Nicméně narozdíl od Switche je toto zařízení vybaveno plnohodnotným systémem Windwos 10. Tím zařízení nabízí hned několik výhod, ale i nevýhod. Prototyp Alienware UFO byl představený na události CES 2020 a v tomto článku sis jej podrobněji popíšeme.

Marcus Aurelius: 3 pravidla pro život

Marcus Aurelius: 3 pravidla pro život

Jak dobře žít život? To je možná otázka, kterou si často pokládáme nebo bychom alespoň měli. Společně s námi si tuto otázku pokládají …

Co zatím víme o Alienware UFO?

Konstrukce zařízení téměř naprosto kopíruje oblíbený Nintendo Switch. Hlavní dominantou zařízení je „tablet“ o velikosti 8″ a rozlišení 1 200p. V tomto těle se pak nachází vše od baterie přes procesor, grafiku, uložiště, větrání atd. K tělu tabletu se pak pomocé magnetických koleniček připevňují dva ovladače. Stejně jako u Switche mohou být i tyto kontrolery zapojeny do jednoho kontroleru. Výraznější změnou oproti Switch je futurističtější design a podsvícené joyisticky.

Na těle zařízení nalezneme rovněž USB-C porty (na horní i dolní straně), které mohou být použity jak pro nabíjení, tak pro připojení k externímu monitoru. Díky tomu, že Alienware UFO funguje na plnohodnotném Windows 10, je možné připojit i klávesnici a myš. Celé zařízení pak váží méně než 900 gramů. Konkrétní specifikace nicméně zatím nejsou známé a to ani cena.

Pozitiva a negativa konceptu UFO

Pozitiva

Mezi přednosti tohoto řešení patří především možnost hrát ty samé hry jaké hrajete na vašem PC. Jednoduše můžete vaši Steam knihovnu synchronizovat a pokračovat ve hraní kde jste skončili.

Výkon zařízení by měl být natolik dostatečný, že by měl zprovoznit hry na vysoké grafické detaily a to dokazují i videa z konference.

Výhodou je také potencionální možnost využívání zařízení pro pracovní účely. Potěší i praktický stojánek na zádech tabletu.

Negativa

Momentálně známým nedostatkem je obrovská hlučnost větráčku, který chladí celý tablet. Hlučnost je prý velká a kazí tak celkový dojem ze zařízení.

Potencionální problém je i v délce výdrži baterie na jedno nabití a tak by té zábavy nemuslo být tolik.

Co si o tomto zařízení myslíte vy? Dejte mi vědět do komentářů.

Zdroj: TheVerge.com

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Top