Zde se nacházíte

Nejlepší čtečky knih na trhu – Q1/2020 – RECENZE

Čtečka knih

Jsem obrovským příznivcem čteček knih a to nejen z ekologických, ale především z praktických důvodů. Snadnost transportu i několika titulů, možnost četby v noci bez světla, jednoduché ovládání, zapamatování poslední čtené stránky a mnohé dalšího. Proto jsem pro vás udělal porovnání čteček, které aktuálně jsou na trhu a připravil tento článek kde jsem vybral ty nejlepší čtečky knih na trh ve třech kategoriích.

Kategorie jsem rozdělil podle náročnosti čtenáře/cenovky. Naprostý základ, ideální poměr cena výkon a na závěr nejlpší čtečka knih, kterou aktuálně můžete pořídit.

Nejlepší televize do 13 000 Kč

Nejlepší televize do 13 000 Kč – Q1/2019 – RECENZE

V tomto článku se podíváme na čtyři nejlepší televize s rozpočtem do 13 000 Kč. Očekávat můžeme standardní výbavu, ale i určité přednosti…

Naprostý základ čtečky knih

Pokud hledáte opravdu nezbytný základ a nezajímají vás přidané funkce ani větší uložitě, či jemnost displeje, ale jde vám především o e-ink displej a přenositelnost, pak je pro vás ta pravá čtečka PocketBook Basic 3. S cenovkou pod dva tisíce korun se jedná o nejdostupnější zařízení na trhu, které má přesto stále co nabídnout. PocketBook čtečky knih jsou známé kompatibilitou různých formátů (zde třeba pokulhává konkurence v podobě Kindle). Od této čtečky můžeme očekávat naprostý základ 6″ displej o rozlišení 600x800px a bohužel bez podsvícení.

Čtečka je poháněna procesorem o frekvenci 1Ghz a RAM o velikosti 256 MB. Kapacita úložiště dosahuje velikosti 8 GB a je rozšiřitelná od dalších 32 GB pomocí MicroSDHC karty. Baterie o velikosti 1300mAh společně s e-ink displejem zajišťuje několikatýdenní výdrž. Pokud tedy chcete zjistit zda vám čtečka knih bude vyhovovat a nechcete za ní utratit píliš moc, doporučuji začít právě touto čtečkou.

Čtečka knih - PocketBook Basic 3
PocketBook Basic 3

Nejlepší čtečka knih v poměru cena výkon

Pokud hledáte opravdu co nejlepší čtečku knih za rozumnou cenu, pak by pro vás ta správná volba měla být čtečka Amazon Kindle Paperwhite 4. S cenovkou kolem 4 500 Kč se jedná o ten nejlepší kus hardwaru, který můžete v této kategorii pořídit. Čtečka Kindle disponuje hned několika unikátními vlastnostmi a parametry.

Největší předností této čtečky je displej o velikosti 6″ s rozlišením 1072×1448 pixelů (jemnost 300 ppi) a 16-ti stupni šedi. Ten je navíc rovnoměrně osvícen 5-ti diodami a tak je radost z něj číst každou denní dobu. Další předností je dotykový displej a tak se zařízení velmi snadno ovládá a prochází stránkami knih.

Baterie o kapacitě 1 500 mAh slibuje výdrž 6 týdnů při každodenním čtení 30 minut. K pohodlnosti čtení za každých podmínek dopomáhá odolnost IPX8, teoreticky tak může být čtečka ponořena 2m ve vodě po dobu 60 minut. Zajímavá je funkce sleep/wakeup, která zařízení probudí/uspí otevřením nebo zavřením pouzdra.

Pokud jste příznivcem audio knih, můžete pak pomocí bluetooth zapojit sluchátka a poslouchat je přímo ze čtečky. Uložiště o kapacitě 32 GB a precizní zpracování zajistí radost z používání této čtečky.

Čtečka knih - Amazon Kindle Paperwhite 4
Amazon Kindle Paperwhite 4

Ta nejlepší čtečka knih ze všech

Amazon Kindle Oasis 3 2019 se dle mého může pochlubit titulem nejlepší čtečky knih. Na čtečce (vyjma menšího seznamu podporovaných formátů) nenajdete žádný kompromis. Chloubou tohoto zařízení je dotykový 7″ displej s rozlišením 1680 x 1264 pixelů (jemnost 300 dpi). Displej je osvícen 25 ledkami a umožňují tak nejen regulaci světla, ale i jeho teplotu v závislosit na okolním světle, aby tak byl chráněn váš zrak.

Konstrukce čtečky je ta nejkvalitnější a společně s ergonomickým tvarovním a voděodolností IPX8 je tak určena pro bezproblémové užívání kdykoliv a kdekoliv. Možné je i využití “nepřerušovaného” čtení, kdy můžete pomocí WiFi, nebo datového připojení, pokračovat ve čtení/poslouchání na čtečce Kindle a nebo v Kindle aplikaci. Poslouchat audioknihy je možné pomocí bluetooth sluchátek nebo reproduktoru připojených ke čtečce.

U čtečky můžete rovněž využít funkce automatického otáčení obrazovky nebo listování stránkami pomocí fyzických tlačítek. Čtečka plně podporuje českou diakritiku a různé nepodporované formáty lze snadno převést na online konvertoru na stránkách kindle. Zařízení má pak kapacitu uložiště až 32 GB. S cenovkou kolem 7 500 Kč se sice jedná o již velmi drahé zařízení, ale je to to nejlepší co můžete momentálně dostat.

Čtečka knih - Amazon Kindle Oasis 3 (2019)
Amazon Kindle Oasis 3 (2019)

Dejte mi prosím vědět do komentářů, jak se vám tento článek líbil a zda jste přiznivci čteček knih a které jsou vaše oblíbené.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
Top