Zde se nacházíte

Slibná konzole Atari nabírá kvůli vylepšení zpoždění

Atari

Konzole Atari VCS sklidila na svém začátku velký úspěch. Jednalo se o crowd-fundovou kampaň, kterou podpořily masy lidí. Odměnou měla být opravdu designově povedená herní konzole, založená na Linuxu.

Konzole měla být doručena zákazníkům během léta 2019. Nicméně toto datum se nyní posouvá a do rukou zákazníků se dostane nejdříve na konci roku 2019.

Lepší zítřky?

Ačkoliv je zpoždění určitě zklamáním, tak přeci jen je to vykoupeno dobrým důvodem. Atari VCS dostane totiž Ryzen upgrade. Linuxová konzole bude poháněna 14nm AMD Ryzen APU. Tým Atari se tak chlubí, že bude v konzoli grafika Radeon Vega a dvě jádra CPU „Zen“.

Díky tomu bude přepínač APU: rychlejší, efektivnější a umožňuje VCS těžit z jednodušší a efektivnější architektury napájení a tepelného řešení. Ovšem tím největším přínosem jsou nové možnosti čipu. Jedná se o se o možnosti vestavění ethernetu, nativního 4K s HDCP a podpory video obsahu pomocé DRM od společnosti Netflix, HBO atd.

Atari vintage design

Více informací…

Společnost dodává, že bude v budoucnu sdílet více informací o herní konzoli. Jako je její design, dostupné hry, mediální obsah, OS a mnohem více v následujících měsících.

Doufejme tedy, že tato herní konzole běžící na Linuxu bude co nejdříve mezi námi a že půjde o velmi zdařilý kousek. Protože sliby vypadají opravdu dobře.

Zdroj: omgubutnu.com

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Top