Zde se nacházíte

Google Mapy konečně dostávají podporu rozšířené reality

Loni v květnu Google představil inovaci v aplikaci Google Mapy. Při navigování je využívána kamera telefonu a díky tomu poskytuje GPS navigace rozšírenou realitu. Přestože ukázka vypadala slibně, neočekávalo se okamžité nasazení v ostré verzi.

Nicméně nyní si společnost vybírá lidi, nejčastěji lokální průvodce, kterým je poskytnut předběžný přístup k apliakci Google Mapy a mohou tuto funkcionalitu používat.

Jak navíc zástupci pro firmu The Wall Street Journal prozrazují, brzy si jí budou moci vyzkoušet i ostatní uživatelé.

Fungování v praxi

Budoucí verze aplikace Google Mapy vám umožní přístup ke speciálnímu módu rozšířené reality, pomocí vyhrazeného tlačítka, nebo zvednutím telefonu.

Z počátku budete vyzvání k „rozhlédnutí“ telefonem, aby mohl rozpoznat okolní orientační body a srovnat je s daty z GPS lokalizace a s daty z kompasu.

Následně vám Google Mapy ukáží data z kamery na displeji a doplní je o ukazatele šipek vašeho směru. Klasické mapy budou stále k dispozici na vaší obrazovce ve spodní části displeje.

Google neočekává, že tuto funkcionalitu budete využívat po celou dobu navigování. Spíše je zamýšlena pro nepřehledné situace, jako jsou složité křižovatky, abyste se mohli lépe zorientovat v prostoru.

Pokud byste aplikaci Google Mapy používáli nepřetržitě, samotná aplikace vás časem požádá, abyste sklonili telefon zpět dolů a ukončili tím režim rozšířené reality. To má sloužit jako opatření, proti nadměrné spotřebe baterie, která je v tomto režimu velice zatěžována.

Další možnosti

Ačkoliv to zatím vypadá, že tato funkcionalita bude k dispozici pouze pro chodce, bylo by určitě zajímavé ji využívat i jako navigaci v automobilu, kde by navíc nebylo potřeba brát ohled na omezenou kapacitu baterie.

Jako inspirace by Googlu mohla posloužit nová navigace MBUX (můžete vidět níže) od automobilky Mercedes-Benz.

Navigace MBUX od automobilky Mercedes-Benz

Dle zkušeností řidičů, je tato funkcionalita velmi užitečná. Můžeme tedy doufat, že Google na rozšířené realitě při navigování bude stále pracovat a bude jí i nadále vyvíjet. Snad i ve spolupráci s automobilkami.

Těšíme se tedy na to, že se v první řadě tato funkcionalita rozšíří mezi všechny uživatele a na to co dálšího vývoj aplikace přinese.

Zdroj: androidpolice

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Top