Zde se nacházíte

5 nejlepších vylepšení nového iOS 13

iOS 13

Před pár dny na WWDC 2019 Apple představil na své konferenci novou verzi operačního systému iOS 13. Dočkali jsme se zde i uvedení nového Mac Pro a úplně nového operačního systému iPad OS. Nicméně v tomto článku si projdeme TOP 5 vylepšeních operačního systému iOS 13 (alespoň podle mého).

Nejlepší Kávovary

Nejlepší Kávovary Podle Různých Kategorií – Q2/2019

Káva je jedním z nejoblíbenějších nápojů dnešní doby. Pro její zaručenou kvalitu a dobrou chuť se proto vyplatí vybrat ty nejlepší kávovary…

#5 – Rychlost

Apple si dal v nové verzi opět velkou práci s ještě rychlejším fungováním systému. Společně s vylepšením rychlosti je spojeno i snížení velikosti aplikací a balíčků pro update systému. Slovy čísly se jedná o rychlejší rozpoznání obličeje ve Face ID o 30%. Velikost aplikací byla snížena o až neuvěřitelných 50% a jejich aktualizační balíčky o 60%. To vše společně přináší benefit v rychlosti systému, který bude nyní až 2x rychlejší v porovnání s předchozí verzí.

Za nás určitě perfektní přístup k optimalizaci systému, kterou uvítají obzvláště majitelé starších modelů.

#4 – Sdílení zvuku

V iOS 13 bude nyní možné jednoduše připojit více bezdrátových sluchátek k jednomu telefonu a zároveň tak poslouchat zvuk z jednoho zařízení ve více lidech. To může být užitečné zejména v momentech kdy se dva lidé společně dívají na jedno video/film nebo společně běží a chtějí poslouchat stejnou hudbu.

Obzvláště jednoduché propojení je pak v případě AirPods, kdy párování a funkcionalita je opravdu jednoduchá.

#3 – Klávesnice

Klávesnice se v iOS 13 naučila to co na Android funguje již řadu let. A to je konkrétně psaní tahem prstu po klávesnici. Tato funkcionalita je užitečná zejména při psaní dlouhých textů kdy velmi ulehčuje psaní a námahu.

#2 – Fotky

Fotky iOS 13

Obrovského vylepšení se dočkala aplikace Fotky. Ta nyní nabízí celkem 4 různé režimy zobrazení fotogalerie. První je klasické rozvržení pro všechny fotografie. Nově jsou však přidány další tři režimy po dnech, měsících a rocích. Při zvolení časového období se zobrazí náhledová fotografie (iPhone vybírá ty nejlepší) a následně je zde rozřazení do jakých si alb. Celé to vypadá opravdu hezky a pomáhá to při orientaci.

Co je ovšem mnohem zajímavější tak je to rozšíření editoru pro fotografie. Je zde několik významných vylepšení a nových funkcionalit a vše lze jednoduše editovat přímo z prostředí aplikace. Obrovský aplaus pak sklidilo ta samá funkcionalita, která bude fungovat i pro videa. Ať už je to ořez, filtry, nebo rotace videa.

Marcus Aurelius: 3 pravidla pro život

Marcus Aurelius: 3 pravidla pro život

Jak dobře žít život? To je možná otázka, kterou si často pokládáme nebo bychom alespoň měli…

#1 – Tmavý režim

Tmavý režim - iOS 13

Pravděpodobně tím nejzajímavějším vylepšením, které je i na první pohled nejvíce vidět je podpora tmavého režimu. Ten přepne do tmavého zobrazení všechny nativní aplikace a i prostředí widgetů, nastavení a rychlého přístupu.

Podporovány jsou i speciální tapety, které se s přepnutím do tmavého režimu sami ze světlých barev přepnou do tmavých. V případě iPhonu s AMOLED displeji se navíc díky tomuto režimu prodlužuje životnost baterie na nabití.

Další vylepšení iOS 13

Vylepšeních je samozřejmě mnohem více. Za zmínku jistě stojí také:

  • Přihlašování přes Apple (namísto Google a Facebook)
  • Vylepšení map
  • Přepracovaná aplikace Připomínky
  • Vylepšení hlasu asistentky Siri
  • Lepší CarPlay

Apple pak výčet všech dalších vylepšení shrnul na závěrečném snímku prezentace, kde jich bylo pár desítek.

Všechna vylepšení iOS 13

Celou Keynote si pak můžete shlédnout ze záznamu na youtube:

Případně prozkoumat všechny vylepšení na stránkách apple.com.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Top